Celých 24 let policie tajila dokumenty o smrti rapera Tupaca. Podívejte se, co skrývaly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tupac
Tupac

Tupac Shakur je dnešní generaci známý jako geniálního raper, který se dokonce zapsal do Guinessovy knihy rekordů s počtem prodaných nahrávek. Jeho smrt přišla náhle. Zrovna se vracel ze zápasu Mika Tysona, když byl napaden členem gangu. Policie podrobnosti před veřejností skrývala dlouhých dvacet čtyři let a nyní si je konečně můžete prohlédnout.

Osudný den

Tupac seděl v autě, které zrovna zastavilo na křižovatce. K jeho vozidlu se v tu ránu přiblížil bílý cadillac, ze něhož se ozvaly výstřely, jež byly pro Tupaca osudné. Celkem ho zasáhly čtyři rány a svému zranění po několika dnech podlehl.

Utajené složky

Za vraždu, která se stala v roce 1996, nebyl zatím nikdo odsouzen. Policie stále hledá nové důkazy, aby mohla pachatele usvědčit. Za 24 let nasbírali spoustu informací o Tupacovi, jeho rodině a okolí a snažili se všechny tyto stopy držet pod pokličkou. Domnívali se totiž, že by informace puštěné do světa mohly negativně ovlivnit vyšetřování. Soud však před několika měsíci rozhodl, že už není možné dále informace skrývat a byly vypuštěny do světa.

Jaké novinky odhalují?

Hlavní zajímavostí je to, že Tupacův doprovod neposkytl policii žádné užitečné informace. Dalším zajímavým zjištěním je, že se do nemocniční místnosti k Tupacovi dostal jeden z policistů, který se označoval za agenta FBI. Údajně měl celou léčbu zpomalovat.

Sdílné nebyly ani čtyři osoby, které jely v autě za Tupacem. Policii nepředaly žádné informace a nebyly schopni popsat, čeho si během střelby všimly.

Vyslýchán byl také Tupacův bodyguard. Ten si sice nevšiml toho, kdo seděl v bílém cadillacu, ale dokonale popsal cestující v dalším vozidle, které stálo na křižovatce. „Bylo plné žen,“ tvrdí bodyguard.

Svědectví od Yakiho Kadafiho

Jediným použitelným vodítkem bylo svědectví Yakiho Kadafiho. Ten tvrdil, že řidiče zahlédl. Jednalo se podle něj o muže tmavé pleti, který měl knír. Taková výpověď však policistům nestačila, ale stále byla přínosnější než informace od ostatních.

Celý případ měl i několik dalších svědků v okolí. Ti se sice neshodují v přesném popisu vozidla s útočníkem, ale všichni tvrdí, že se auto po útoku otočilo a v rychlosti zmizelo.

Autor: Eva Marešová
Zdroj: The Sun, Paperless Archives


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články