Neváhejte vyzkoušet tato přírodní ředidla krve. Vaše zdraví vám poděkuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kurkuma a skorice
Zdroj: Shutterstock

Trombóza a jiná žilní onemocnění způsobující vznik krevních sraženin mohou ohrožovat život. V přírodě se však běžně vyskytují látky, které přirozeně působí proti srážení krve, čímž snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Píše o tom server Healthline.

Problémy s krevním oběhem trápí především starší generaci. Špatné proudění krve znamená, že srdce musí vyvíjet velkou námahu, aby udržovalo oběh v chodu. Typickým projevem bývají potíže s dýcháním a srdce začne být unavené.

Léčbu je možné podpořit přírodními produkty

Tak jako u každé nemoci je velmi důležitá prevence. Zmírnit výskyt negativních účinků trombózy lze také pomocí běžně dostupných potravin, které přirozeně ředí krev.

Přírodní antikoagulanty, jak se těmto látkám říká, fungují podobně jako umělé preparáty a stejně jako ony pomáhají bránit srdečnímu infarktu a mrtvici.

Žluté zázraky

Jednou z takových potravin je například zázvor. Tato rostlina pomáhá při chřipce a nachlazení a také snižuje srážení krve. Můžete si z něj připravit čaj nebo ho přidat do vývaru či jiného vařeného jídla.

Kořením, které má silné protizánětlivé účinky, je kurkuma. Tento silně barvící žlutý prášek obsahuje kurkumin, jenž zabraňuje hromadění krevních destiček a tvorbě sraženin. Nejlépe se hodí do kari, omáček a salátů.

Podobnými účinky jako kurkuma se pyšní také skořice. Na rozdíl od ní ale skořici můžete přidat také do sladkých pokrmů nebo teplých nápojů, jako je káva.

Vyberou si i milovníci něčeho ostřejšího

Pro zdraví je velmi prospěšný také česnek. Obsahuje sloučeniny síry působící jako přírodní ředidla krve. Nejideálnějším způsobem, jak česnek konzumovat, je ráno na lačno. Vařením totiž ztrácí některé ze svých účinných látek.

Kapsaicin je látka obsažená v kajenském pepři, která pomáhá rozšiřovat cévy. V kuchyni toto koření opět najde široké využití, a to zejména u milovníků ostrých pokrmů.

Mezi méně známá přírodní ředidla krve patří například kopr, ginkgo biloba nebo lékořice. Prevence je v tomto případě opravdu na místě a dříve, než bude nutné začít brát léky, je dobré zkusit sílu přírody.

Zdroj: Healthline
Autor: Karolína Stoczková


Související články