Linda: Mazlíček z útulku nám s manželem způsobil zdravotní problémy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kockautulek 1
kockautulek 1

Vždycky jsem chtěla pomáhat. Práce asistentky v nadaci na pomoc dětem se pro mě stala v mém životě velmi důležitou. Manžel je zase vedoucím přednášek o ekologii a učí zájemce na seminářích, jak pomáhat lidem i zvířatům. Kočička z útulku byla jasná volba.


Čekala jsem miminko, i tak jsme se ale rozhodli, že jeden malý tvor nebude taková starost. A tak jsme vyjeli do blízkého útulku vybrat si kočičku, která s námi bude v bytě bydlet.

Bylo nám jich líto všech, ale vybrat jsme mohli jenom jednu

Mezi nejrůznějšími mazlíčky s příběhem jsme si dlouho nemohli vybrat. Bylo nám opravdu líto, že si můžeme vzít jenom jednu, nakonec jsme zvolili kočičku, která se mazlila, vrněla a byla přítulná, ačkoli u bývalých majitelů přišla o jedno oko. Žila prý ve strašných podmínkách, a když ji do útulku přivezli, báli se, že ji ani nezachrání.

Zdroj: 123RF.COM

Pětiletá kočička ale vypadala teď velmi k světu, chovatelé v útulku ji naučili opět milovat lidi, a jakmile se doma schoulila na klín manželovi, bylo jasné, že šlo o správnou volbu.

Každá kočička vás občas poškrábe

I když byla Nancy klubíčko roztomilosti a nic ji u nás nechybělo, kočky jsou zkrátka nevyzpytatelné. A tak se občas stalo, že nás trochu škrábla. Když jsme ji ale s manželem poprvé stříhaly drápky, nelíbilo se jí to a oba nás poškrábala a pokousala opravdu hluboko.

Nepřikládali jsme tomu žádnou velkou důležitost, zkrátka jsme si rány zalepili. Druhý den ráno jsme ale měli ruce oteklé a manžel měl dokonce zvýšenou teplotu. Rozhodli jsme se proto navštívit doktora.

Kočička očkovaná pravděpodobně nebyla

Doktorovi jsme tvrdili, že je Nancy očkovaná. Když jsme mu ale řekli, že k tomu doklad nemáme a že je kočička z útulku, řekl, že by to nebyl první ani poslední případ, kdy kočičce nějaké to očkování chybělo. Útulky prý často dělají pouze základ, přitom je celá řada očkování, které běžně kočce chybí, ačkoli to není správné.

Na rány nám dal hojivý krém a doporučil nám srážet teploty léky. Hned další den jsme vzali Nancy k veterináři a nechali ji oočkovat proti všem běžně dostupným kočičím onemocněním. Do útulku jsme poslali prosebný e-mail s popisem toho, co se stalo. Potěšilo nás, když nám odpověděli, že kočičky nechají doočkovat, že je velmi mrzí, co se nám stalo. Samozřejmě není jisté, že se tak stane, každopádně naše svědomí je teď čisté. Nancy se s námi má dobře a my se těšíme na miminko, se kterým se naše malá rodinka opět o něco rozroste.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články