Žena si koupila knihu z antikvariátu. Překvapení, které v ní objevila, obletělo svět

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena s knihou v soku
Zdroj: Shutterstock

Nakupování knih v antikvariátu se může proměnit v neuvěřitelné dobrodružství, na které do konce života nezapomenete. Při koupi použité knihy nemusíte tušit, jaké překvapení na vás uvnitř čeká. Své o tom ví žena, která si jednu takovou knihu z antikvariátu pořídila.

Nestává se to často, ale v zakoupené knize na vás může čekat velké překvapení. Pokud doma nějaké z druhé ruky máte, rozhodně se vyplatí tyto skvosty prolistovat. Nikdy totiž nevíte, co zde najdete.

Neuvěřitelná náhoda

Victoria Johnson si jeden den procházela knihu, kterou zakoupila v knihkupectví v New Yorku. Objevila v ní fotografii starou deset let a rozhodla se, že udělá vše pro její navrácení do správných rukou.

Victoria uvedla, že u sebe fotografii měla už dlouhé roky. Až po dlouhé době však cítila, že by ji ráda vrátila. Během pandemie měla pocit, že by její navrácení udělalo větší radost nyní než za normálních okolností.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Victoria Johnson (@victoriasamericaneden)

Svůj nález žena sdílela na sociálních sítích v naději, že někdo rodinu pozná. Neuběhlo ani čtyřicet osm hodin a první nápověda byla na světě. „Myslím, že je to můj strýc Sheldon s rodinou,“ napsala Carol Howlett z Hudsonu ve státě Ohio.

Snaha o spojení

Prostřednictvím této nápovědy se Victoria dostala k nejmladší osobě na fotografii. Nyní pětašedesátiletá Valerie Sudduth řekla, že tuto fotku nikdy neviděla, ale pamatuje si ji, protože se jednalo o první fotku s novým manželem její matky.

Valerie uvedla, že fotografie byla pořízena v roce 1964. Dodala také, že její otec zemřel a matka se tehdy provdala za muže, kterého potkala v kostele. Na první rodinnou fotografii však úplně zapomněla.

Je jisté, že Victoria udělala doopravdy dobrou věc, když se rozhodla fotografii z knihy vrátit. Díky sociálním sítím to byla doslova hračka a o této události se mluvilo i v zahraničních televizních pořadech.

A kdo ví, třeba najdete nějakou perličku i ve vaší knihovně. Na nic nečekejte a vydejte se prolistovat staré knihy.

Zdroj: ABC News, Instagram

Autor: Štěpán Pacík


Související články