Žena si chtěla vyfotit zážitek z dovolené. Netušila, v jakém je nebezpečí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dovolena
Zdroj: Shutterstock

Plánujete letos dovolenou v zahraničí? Pak byste si měli dát pozor na to, jaká zvířata se ve vaší finální destinaci nacházejí a zda na vás nečíhá nějaké nebezpečí. Nezapomeňte však také na to, že by lidé do volné přírody neměli zasahovat.


Žena, která byla na dovolené na Bali, se podělila o video, ve kterém do vlastní ruky chytla chobotnici. Netušila však, že mohla kvůli jednomu videu přijít o svůj život. Chobotnice, kterou ve svých rukou držela, patří mezi nejnebezpečnější zvířata na světě.

Na dovolené opatrně

Bali se v posledních letech stalo velice oblíbenou destinací turistů z celého světa. Lidé chtějí prozkoumat krásy tohoto ostrova a poznat místní obyvatele, kteří často žijí velice obdivuhodným způsobem.

Na krásném ostrově je však potřeba dávat si pozor. Ten si nedávala turistka, která se vydala s přáteli na pláž a po pár minutách plavání v oceánu spatřila roztomilou chobotnici, která ji zaujala svým nevídaným vzhledem.

@kaylinmarie21Called my dad crying 3 hours later in Bali? #blueringoctopus #bali #uluwatu #fyp #imdumb #thanksjesuschrist #ShowerWithMoxie #EnvisionGreatness♬ Oh No Oh No Oh No No No – Dubskie

Malá chobotnice je doopravdy roztomilá. Na svém hnědém těle má tmavé fleky a pravděpodobně ji na pláži běžně nepotkáte. Po natočení videa se dívka rozhodla zjistit, o jaký druh chobotnice se jednalo a chtěla o tomto roztomilém zvířátku vědět více informací.

Měla velké štěstí

Dívka se po otevření internetového prohlížeče a vyhledání informací o chobotnici nestačila divit. Na internetu se dozvěděla, že se jedná o chobotnici, která navzdory své malé velikosti nese dostatek jedu, aby během několika minut zabila dvacet šest dospělých lidí.

Její kousnutí je malé a často bezbolestné, přičemž si mnoho obětí neuvědomuje nebezpečí do té doby, než začnou mít problémy s dýcháním a přestanou cítit část svého těla. K dispozici není ani žádný protijed, který by pacientovi pomohl.

Jed, který vám smrtící tvor vpustí do těla, vám nejprve zablokuje nervové signály v celém těle a poté způsobí necitlivost svalů. Mezí další příznaky pak patří nevolnost, dočasná ztráta zraku nebo ztráta motoriky.

U videa, které dívka sdílela, se objevil velký počet komentářů, ve kterých lidé psali, že měla dívka nesmírné štěstí. Je jisté, že na další dovolené nebude do svých rukou brát živočichy, o nichž nezná bližší informace.

Zdroj: Mirror
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články