Zaručené tipy na kocovinu. Nutriční terapeutka radí, jaké potraviny ji mohou porazit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Alkohol
Zdroj: Shutterstock

Posezení s přáteli je vždy velká zábava. Většina lidí si pak sedánky zpříjemňuje alkoholickými nápoji. Všichni ale víme, jak náročná jsou rána po dlouhých nocích s alkoholem. Pojďme se společně podívat na to, jak vyzrát na kocovinu.

Již brzy se snad otevřou hospody a restaurace a my si budeme mít možnost užít společný večer s přáteli. S otevřením podniků se dá očekávat, že se naše konzumace alkoholu může mírně zvýšit. Důležité je být připravený i na krušná rána, která po dlouhých nocích často přicházejí.

Jak vyzrát na kocovinu

Nutriční terapeutka Sian Baker před nedávnem sestavila seznam sedmi nejlepších potravin, které vám pomohou porazit kocovinu. Díky těmto potravinám řeknete kocovině sbohem a vaše rána budou mnohem příjemnější.

Sian řekla: „Po večeru nadměrného pití mohou lidé často pociťovat příznaky kocoviny včetně dehydratace, nevolnosti, bolesti hlavy a nespavosti. Ačkoliv jste zajisté měli večer plný zábavy, rána už tak zábavná nejsou.“

Hydratace je při kocovině to nejdůležitější. Zkuste si již během večera plného alkoholu dopřávat pravidelně skleničku vody. Ujistěte se také, že si domů pořídíte pár potravin, za které budete při náročném ránu velice vděční.

Potraviny, které vás zachrání

Pokud plánujete večírek, ujistěte se, že máte doma zásobu mléčných výrobků. Mléko nebo jogurt může pomoci snížit bolesti žaludku. Mezi další skvělou věc patří i voda. Ačkoli to není jídlo, hydratace pomůže zmírnit kocovinu.

Zkuste do vody přidat trochu cukru a soli a vytvořte si vlastní rehydratační nápoj. V těle tím doplníte nejen vodu, kterou jste při večírku z těla ztratili, ale také cukry a esenciální soli. Pitím vody před náročným večerem předejdete bolestem hlavy a nevolnosti.

Bílkoviny a tuky, jako jsou zdravé oleje v rybách, zůstanou v žaludku déle a je skvělé ryby konzumovat před tím, než začnete pít. Dále pak třeba špenát má protizánětlivé vlastnosti. Je tedy dobrou potravinou, která vám pomůže překonat kocovinu.

Banány obsahují velké množství draslíku, který vám pomůže zvýšit hladinu elektrolytů po náročné noci. Pokud nemáte banány rádi, pomůže vám například avokádo. Jedním z dalších pomocníků je ananas, který pomáhá zmírnit trávení a snižuje tlak.

Zdroj: Mirror
Autor: Štěpán Pacík


Související články