V těhotenství jí začaly na tetování rašit bradavice. Mohla tomu předejít, kdyby nechtěla být zajímavá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bradavice tetovani
Zdroj: Profimedia

Jade Harvey bylo 19, když se nechala tetovat. Líbil se jí tehdy obrázek hada, který se omotává kolem zápěstí, a tak bez přemýšlení zaplatila několik set dolarů u prvního tatéra, na kterého narazila. Ani ji nenapadlo, že by po čase mohly nastat problémy.

Zhruba o rok později se začala potýkat Jade s nevolnostmi. Udělala si těhotenský test, aby skutečně zjistila, že čeká dítě. Trochu se bála, že to bude v jejím věku problém, její rodina se ji naštěstí rozhodla podpořit. Jenomže kromě běžných těhotenských problémů nastal i jeden neočekávaný.

Na tetování totiž asi ve třetím měsíci těhotenství začaly rašit ošklivé velké bradavice. Ty svědily a zanítily se, takže s nimi šla k lékaři, který si ji pak následně pozval ještě několikrát na jejich postupné vypálení. Ale kde se tam vlastně vzaly?

Mohl za to tatér

„Když jsem tehdy šla na tetování, věděla jsem, že mám od narození jednu větší bradavici na ruce kousek od místa, kde měl obrázek být,“ říká Jade. „Dokonce jsem na to upozornila tatéra, on ale říkal, že to ničemu nevadí. Bradavice tam byla vždy a v ničem mi nevadila,“ dodává.

Jenomže když Jade otěhotněla, hormony v jejím těle začaly fungovat tak, že se bradavice začala rozšiřovat do míst, kde byl pod kůži ženy vpraven inkoust. Na povrch tetování pak vyrůstaly puchýře, boláky a bradavice, kterých se bylo třeba zbavit.

bradavice tetovani

Zdroj: Profimedia

„Nejprve jsem myslela, že to nic nebude. Že to je jenom vyrážka, co zmizí. Ale bála jsem se i kvůli miminku. A tak jsem raději k lékaři zašla a na jeho doporučení jsem si pak nechala bradavice vypálit. Léčila jsem je pak mastičkami ještě několik týdnů,“ svěřuje se novopečená maminka.

Místo ozdoby nepříjemné jizvy

Jade chtěla vypadat zajímavě a oslňovat svým tetováním. Teď má ale na ruce obrazec, který je částečně zničený, protože po vypalování bradavic jí zůstaly na několika místech nepříjemné jizvy. „V rámci zásahů jsem si nechala vyříznout raději i bradavici, kterou jsem měla od narození,“ dodává.

„Chtěla jsem být zajímavá, nepřemýšlela jsem a šla jsem do prvního salonu, kde mě byli ochotni potetovat. To ale byla velmi špatná volba a já jí teď lituji. Ráda bych před podobnou neuvážeností varovala ostatní,“ říká Jade v médiích. Podle jejích slov bylo nadšení z nového tetování tak velké, že nepomyslela na následky.

Dnes už má Jade krásné miminko, o které se stará, rodina ji i nadále podporuje a jizvy na ruce jí dělají starosti jen minimální. Kdyby ale mohla, změnila by minulost, aby se s nimi nemusela potýkat vůbec. A podle svých slov je ráda, že nedošlo kvůli tetování i na nějaké horší problémy

Zdroj: dailymail.co.uk, thesun.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články