V minulosti jste mohli na ulici potkat okřídlené kočky. Daleko však bohužel nedoletěly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kocka
Zdroj: Shutterstock

V České republice má domácího mazlíčka doopravdy velké množství lidí. Pejsky potkáte snad úplně na každém rohu stejně jako pobíhající kočky na venkově i ve městech. Jak byste se ale tvářili na to, kdybyste potkali kočku zcela jinou?


V průběhu let se objevilo mnoho zpráv o „okřídlených kočkách,“ které byly často považovány za kryptozoologické jevy. Mnoho lidí by chtělo věřit tomu, že kočky doopravdy létají, ale skutečné vysvětlení je lékařské, nikoli mystické.

Kočka kolem vás jen tak neproletí

Velká většina okřídlených koček je výsledkem špatné péče. U některých je tento jev způsoben vývojovou vadou nebo neobvyklým dědičným stavem kůže. Okřídlené kočky se staly velice zajímavým jevem po celém světě.

V roce 1986 byla na ostrově Anglesey ve Walesu zaznamenána okřídlená kočka, která později svlékla křídla. Krátce poté, co byla kočka vyfotografována, se křídel zbavila, což naznačuje, že se jednalo o pouhé vrstvy srsti.


V roce 2004 byla ve středním Rusku zabita okřídlená kočka pověrčivými vesničany. Podle místního deníku obyvatelé utopili kočku poté, co věřili, že jde o satanova poslíčka. Kočka se zničehonic objevila ve vesnici na dvoře jednoho z domů a majitelé ihned volali na poplach.

Názory se rozcházejí

Každý má na tento jev jiný názor. Někteří lidé by si domů kočku s křídly pořídili bez jediného váhání, jiní se pak této „zvláštnosti“ bojí a jen z pouhé fotografie je mrazí. Jedna žena v Číně doma s takovou kočkou žije a nestěžuje si na žádné problémy.

Jeden z dalších zajímavých případů byl viděn v Kanadě. Tamější muž ulovil fotografii kočky, která pobíhala po ulici. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby kočka neměla dva ocasy. Je možné, že kočka měla druhý ocas kvůli vývojové abnormalitě. Možné je však i to, že se jednalo o neobvykle dlouhou část srsti.

I dnes se stává, že se občas narodí kočka, která má na těle výrůstky v podobě křídel. Díky skvělé veterinární péči je však o tyto kočky postaráno a křídla jsou jim hned po narození odebrána.

Jedna kočka s křídly byla vycpána a v roce 2010 vydražena v Anglii. O kočku byl doopravdy velký zájem, a někteří lidé se na aukci dokonce objevili s kočkami, kterým přidělali křídla pomocí drátu nebo provázku.

Zdroj: Messybeast

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články