Turek si nechal zavřít hlavu do drátěné klece, aby nemohl kouřit. Klíče dal manželce a dceři

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Muz v kleci
Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada způsobů, jak se pokusit přestat kouřit. Některé jsou méně drastické, jiné zase více. Ibrahim Yücel z turecké provincie Kütahya se už před lety rozhodl, že jemu žvýkačky ani nikotinové náplasti nezaberou. Místo toho si zavřel hlavu do drátěného koše s tím, že to mu od závislosti pomůže.

Yücel kouřil podle serveru Daily News přes 26 let. Pokoušel se skončit několikrát, vždy se ale k cigaretám nakonec vrátil.

Zdraví se mu ale začalo zhoršovat a on si nakonec v roce 2013 řekl, že musí přijít s něčím, co ho zlozvyku zaručeně zbaví.

Drátěná helma

Ibrahim si vytvořil na míru na svou hlavu helmu, která se dá uzamknout na zámek. Je vytvořena z drátů, které jsou tak blízko u sebe, že mezi nimi cigaretu neprotáhne.

Jelikož se dlouhodobě jako mladý věnoval závodění na motorce a v pokročilém věku se rád na závody alespoň dívá, právě helmy závodníků mu byly při výrobě jeho klece inspirací, napsal v roce 2013 server Daily Mail.

Každé ráno, když muž vstal, opláchl si obličej, nasadil si helmu a klíče dal své ženě nebo dceři. Ty měly nakázáno mu je za žádnou cenu nevydat, pokud k tomu nebyl důvod.

Důležitá podpora rodiny

Ibrahim si vždy dobře uvědomoval, že bez podpory rodiny by nedokázal s cigaretami přestat. Proto jí byl vždy vděčný za to, že ho v jeho cíli podpořila.

„Můj otec zemřel na rakovinu plic, kouřil dlouhé roky. Já jsem na tom hodně podobně. Dvacet šest let jsem den nebyl bez cigarety. Tohle je pro mne sice nepříjemným, ale zatím jediným řešením,“ řekl před 10 lety.

Zda bylo jeho odvykání úspěšné, už ale žádné novější zdroje neuvádějí.

Zdroj: Snopes, Daily Mail, Daily News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články