Své oběti lovil v lese jako divou zvěř. Robert Hansen zabil 17 nevinných žen

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Robert Hansen
Zdroj: Profimedia

Robert Hansen se na Aljašce proslavil také pod přezdívkou Řezník Baker. Z příběhu sériového vraha, který lovil své oběti v lese jako divou zvěř, mrazí. Nejde ale o žádný smyšlený horor, ale o skutečnou osobu, která se v zabíjení nevinných doslova vyžívala.

Hansen se narodil v roce 1939 a vyrůstal v Estherville v Iowě. Byl synem dánského pekaře, proto později také získal svou přezdívku (Baker v překladu do češtiny znamená pekař). V pubertě podle serveru Auralcrave Hansen neměl příliš přátel.

Jelikož koktal a měl problémy s akné, byl šikanovaný a musel si vystačit sám se sebou. Proto se začal věnovat stopování a lovu zvěře. Tyto dovednosti později využil při svých vraždách. Stejně tak i roční pobyt v armádě z roku 1957.

Od mládí problémový

Hansen sice nastoupil po službě v armádě na policejní akademii, podle serveru Oxygen měl ale problémy se zákonem, což se neslučovalo s podmínkami pro splnění studia. Nakonec byl tak ze školy vyhozen. Už ve svých 20 letech kradl a několikrát byl účastníkem rvaček a potyček.

Když se později se svou druhou ženou přestěhoval na Aljašku, údajně chtěl začít nový život. Místo toho ale podlehl touze po vraždění. Kriminalistům se podle Murderpedie Hansen přiznal k tomu, že jeho první obětí byla prostitutka, jejíž tělo se našlo v roce 1980.

Ona ale nebyla případem, který ho usvědčil. V roce 1983 sledoval Hansen v lese prostitutku, která ho předtím odmítla kvůli nedostatku peněz. Pokusil se ji znásilnit, jí se ale podařilo uniknout. Podařilo se jí pak dovést úřady právě k němu a policie ho zatkla.

Nestačili se divit

Původně byl Robert Hansen obviněn z pokusu o znásilnění. Při domovní prohlídce ale policisté objevili zvukotěsnou místnost, kam si vrah bral své oběti. Dále objevili šperky mnoha zavražděných, jejichž vraha do té doby marně hledali. Posledním důkazem byla řada vražedných zbraní, obvykle seker a nožů, které si Hansen schovával jako trofeje.

Co se týče jeho obětí, šlo především o prostitutky nebo ženy, které se během života Roberta nějak dotkly nebo nejednaly podle jeho očekávání. Většinou si na ně počkal v lese, některé přemluvil, aby s ním šly dobrovolně, jiné zatáhl do svého domu násilím.

Celkově byl nakonec Robert Hansen usvědčen ze znásilnění třiceti žen a vraždy sedmnácti z nich. V únoru roku 1984 byl odsouzen k 461 letům vězení. 21. srpna 2014 zemřel ve svých 75 let. Podle lékařů šlo o přirozenou smrt.

Zdroj: Oxygen, Murderpedia, Auralcrave

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články