Riskantní manévr: Na dálnici úmyslně způsobil dopravní nehodu, aby tím zachránil život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dalnice nehoda
Zdroj: Shutterstock

Jízda po dálnici může být nebezpečná. Z médií známe celou řadu případů, kdy nehoda při rychlé jízdě stála někoho život. Proto je důležité rychle reagovat a dokázat se přizpůsobit situaci. Naštěstí jedno takové jednání zachránilo život ženě v nesnázích. A to i přesto, že ve skutečnosti způsobilo nehodu.

Henry Temmermans žije v Nizozemsku a řidičem je už několik let. Po dálnici jezdí poměrně často a setkal se za tu dobu s mnoha nehodami. Až donedávna ale žádnou nezpůsobil sám. Tentokrát to ale nešlo jinak. A nebylo to nepozorností, ale naopak proto, že dobře vnímal, co se děje kolem něj.

Henry si povšiml, že jedno z aut před ním jede po dálnici velmi podezřele. Téměř u krajnice, pomalejším tempem než ostatní, jako kdyby ho ani nikdo neřídil. Když se dostal trochu blíž, všiml si, že žena za volantem je v bezvědomí. Musel jednat ve vteřině.

Hned jsem věděl, co mám dělat

Ačkoli jelo auto pomaleji než jiná na dálnici, stále byla jeho rychlost asi 90 kilometrů v hodině. Henry viděl, že se žena nezadržitelně blíží k zatáčce, ve které by její auto narazilo do svodidel, pravděpodobně by ale i tak pokračovalo až do příkopu za nimi.

„Bylo to rychlé, všechno se to odehrálo jen v několika sekundách. Musel jsem ji zpomalit, v té rychlosti by ta svodidla nezvládla,“ popsal později řidič. Henrymu se podařilo auto ženy předjet a zpomalit před ní, čímž její auto nechal, aby do něj narazilo.

Naštěstí se ukázalo, že to bylo dostatečně k tomu, aby tím zamezil jeho další jízdě. A díky signalizaci dokonce nikdo další nepřišel k újmě na zdraví ani na vozidle. Jakmile Henry vylezl z auta, zastavilo hned okolo několik dalších řidičů, kteří se mu pokusili se ženou pomoci.

Okamžitě do nemocnice

I po nárazu obou aut žena zůstala v bezvědomí. Byla připoutaná, ale její tělo viselo za volantem bezvládně. Henry proto hned zaúkoloval jednoho z přihlížejících, aby zavolal záchrannou službu, zatímco se ji sám snažil probrat poplácáváním po tváři.

„Naštěstí jsem jí nahmatal tep na krku, takže jsem ji odpoutal, křičel jsem na ni a mírně jsem ji poplácal po obličeji. Až asi po dvou minutách se vzbudila a netušila, co se děje. Byla dezorientovaná a stěžovala si na bolest hlavy. Naštěstí přijela záchranka brzy,“ píše hrdina.

Žena se nakonec v nemocnici ze všeho zotavila. Po několika dnech se jí pak podařilo získat na Henryho kontakt a i se svou dcerou mu zajely poděkovat. Lidé o něm teď na sociálních sítích píší, že je hrdina. On si tak ale nepřipadá. Prý jednoduše jednal tak nějak automaticky.

Zdroj: spotlightstories.co, euroweeklynews.com, dailymail.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články