Poruchu potravy převedl na umění. Michel Lotito během dvou let snědl po částech celé letadlo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Letadlo
Zdroj: Shutterstock

Zemřel sice v roce 2007, spousta lidí ale na něj bude ještě dlouho vzpomínat jako na podivína, který dokázal sníst celé letadlo. Ačkoli to zní neuvěřitelně, francouzský bavič Michel Lotito skutečně dokázal ve svém životě zkonzumovat i obrovský dopravní prostředek. A to po částech a během dvou let.

Na svém kontě má mnohé úspěchy. Dá-li se tedy konzumaci podivných věcí říkat úspěch. Podařilo se mu sníst například 7 televizorů, 15 nákupních vozíků nebo 18 jízdních kol.

Od roku 1959 do roku 1997 pozřel dohromady více než 9 tun kovu, uvádí server Snopes. Nejvíce se ale lidem zapsal do paměti jako muž, který snědl celé letadlo. Právě to v jeho statistikách hraje nejspíš největší roli.

Od dětství trpěl poruchou příjmu potravy

Michel Lotito se narodil v roce 1950 v Grenoblu. Když mu bylo 9 let, projevila se u něho porucha příjmu potravy. Jídlo neodmítal, naopak měl ale nepotlačitelnou chuť na pojídání věcí, které se běžně nekonzumují. V jeho případě šlo o kovy a sklo.

Dlouhou dobu skrýval pravdu před veřejností. Ačkoli se za problém styděl, nikdy se s ním neléčil. Když mu bylo 16, rozhodl se převést svůj „talent“ na něco, co budou lidé obdivovat.

Michel začal se svou dovedností vystupovat na veřejnosti a brzy se mohl pyšnit oficiálním titulem baviče. Na to, jak pojídá všemožné kovy a skla, se chodili dívat lidé z širokého okolí. Za den dokázal sníst až 900 gramů kovů.

V letech 1978 až 1980 pracoval na svém nejzajímavějším čísle. Postupně od křídel až po poslední součástku zkonzumoval letadlo Cessna T-150. Jak je možné, že jedl Michel celé roky ostré a pro mnohé osoby nestravitelné předměty, aniž by měl zdravotní problémy?

Pro vědce byl záhadou

Lékaři několikrát dělali Lotitovi rentgen žaludku. Zjistili, že má neobyčejně silnou výstelku žaludku a střev a velmi silné žaludeční šťávy. Díky tomu, že si kov i sklo před pojídáním lámal na malé kousky a zapíjel je minerálním olejem, dokázal strávit prakticky všechno, popisuje server Ripleys.

Michel Lotito zemřel 25. června 2007 přirozenou smrtí. Jeho strava prý s úmrtím žádnou souvislost neměla. Svou kariéru ukončil už v roce 1997. Dočkal se zápisu do Guinnessovy knihy rekordů nejen za spořádání letadla, ale také za celkové spořádání více než 9 tun kovů.

Zdroj: Ripleys, Academy of Inovation, Snopes

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články