Největší polštářová bitva světa skončila hromadnou modlitbou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
polstarova bitva
Zdroj: Shutterstock

Když se řekne polštářová bitva, nejspíš každého napadne souboj s jeho sourozencem, který jsme si jako malí vyzkoušeli snad všichni. Po přečtení tohoto článku ale zjistíte, že je v tom něco víc než jenom mlácení a smích. Napadlo vás někdy, že i s polštáři se dá vytvořit rekord?

Ta vůbec největší polštářová bitva se odehrála na koncertu v Minnesotě. A to konkrétně 18. května 2018. Překonala celou řadu pokusů již dříve zapsaných v Guinnessově knize rekordů nejen tím, kolik lidí se jí zúčastnilo, ale také svým posláním. Nešlo totiž o žádný rockový koncert, ke kterému by se mlácení polštáři hodilo.

Jednalo se o křesťanskou akci, dokonce o jednu z největších svého druhu. A pořadatelé se ji rozhodli také doplnit poselstvím, které se zapsalo do dějin jako největší polštářová bitva světa. Rozhodli se ukázat, že polštářová bitva je mírumilovným způsobem, jak si vybít energii.

Přes 7000 účastníků

Koncertu spolupořádaného společností MyPillow, Inc. se celkově zúčastnilo 7 681 účastníků s polštářem. Ti všichni se během písniček mezi sebou bili a používali polštáře k projevům nadšení z hudby. Podle účastníků šlo o víc než jen o rekord.

Především se jednalo o snahu ukázat, že koncerty často bývají plné strkanic, napětí a bojů mezi fanoušky, které končí často až desítkami zraněných a mnohdy musí zasahovat nejen policie, ale také záchranná služba. Přitom ale existuje nenásilná forma vybití energie.

Při koncertu, který byl celkově pro 60 000 lidí, nedošlo k žádnému zranění a mávání polštářem a bití lidí kolem sebe považovali všichni za přátelský důkaz toho, že pro všechny je v davu nějaké to místo. Právě s tímto poselstvím se největší polštářová bitva zapsala do knihy rekordů.

Po skončení akce

Po skončení koncertu většina účastníků místo opustila. Ti, kteří si přinesli svůj polštář a chtěli zůstat až do konce, se ale mohli zúčastnit závěru, který byl podle mnohých tím nejhezčím zážitkem v jejich životě. Polštáře totiž využili k tomu, aby se na nich pomodlili.

Společná hromadná modlitba pro mnohé zakončila mírumilovný večer plný hudby a energie tím, že je zklidnila, vyrovnala jejich duševní energii, a oni domů proto odcházeli nejen nabití energií, ale zároveň také pozitivními myšlenkami a láskou k Bohu.

Ačkoli podobných pokusů o hromadnou polštářovou bitvu proběhlo víc a byly podle všeho úspěšné, rekord z roku 2018 se nikomu zatím překonat nepodařilo. Podle mnohých by dokonce došlo ke znesvěcení názorů těch, kterým nešlo o rekord, ale jen o hromadné prokázání úcty k bohu.

Zdroj: vercalendario.info, guinnessworldrecords.com, bringmethenews.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články