Myslel si, že vyhrál 1,6 milionů korun, ve skutečnosti si ale přišel na 1,6 miliardy. Jaké má plány?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
prekvapeny muz
Zdroj: Shutterstock

Mitchel Dyck není zrovna pravidelný sázkař, a i toho osudného dne se ke koupi tiketu musel nechat přesvědčit prodavačem v místním obchodě. Už během následné kontroly mu ale bylo jasné, že litovat rozhodně nebude. A to ani netušil, kolik přesně vyhrál.

Muž se do obchodu vrátil hned po slosování, aby si tu nechal sázenku ověřit. Jenže kvůli tomu, že se číslo na monitoru objevilo jen krátce, se jemu ani pokladníkovi nepodařilo spočítat všechny nuly správně a oba si tak mysleli, že je Mitchel bohatší o „pouhých“ 1,6 milionu korun.

Ten správný omyl

Ve skutečnosti si přitom přišel na sumu mnohem vyšší – 1,6 miliardy korun. „Tehdy jsem přemýšlel nad tím, jestli je to vůbec možné. Něco podobného člověk prostě nečeká,“ vzpomínal v jednom rozhovoru na okamžik, kdy spolu s prodavačem zjistili, jak se věci mají.
Následující chvíle má prý zamlžené a vzpomíná si jen na pár útržků. Třeba na to, že si částku ověřil ještě u loterijní společnosti a hned následující ráno si na uschování tiketu pořídil trezor, aby ho ochránil před potenciálním zničením či poškozením.

Poctivé plánování

„S rodinou jsme si našli soukromého bankéře, který nám pomůže s penězi rozumně zacházet. Prozatím je však nechám uložené na účtu, dokud nebudu mít nějaké konkrétní plány,“ prozradil a vysvětlil, že nechce peníze utratit za zbytečnosti a místo toho s nimi plánuje naložit chytře.

Staňte se naším dalším miliardářem

Víte, co byste s podobnou částkou dělali vy? Na nic nečekejte a své příležitosti si vytvořte sami. Třeba tím, že si koupíte tiket do příštího slosování Eurojackpotu. Milionové výhry rozdává každé úterý a pátek, momentálně si v něm můžete přijít až na xx milionů korun. A za to už se dají splnit opravdu pořádná přání.

Dojděte si pro svůj tiket na jednu z prodejen s nabídkou Sazky, nebo si ho pořiďte v mobilní aplikaci či na internetu. Hodně štěstí!

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečného výherce.
Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články