Muž vytvořil svému synovi památník na soukromém pozemku. Když se to jeho majitel dozvěděl, dočkal se nečekané štědrosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pomnik u silnice
Zdroj: Shutterstock

Ray Olsen udělal to, co by nejspíš provedl každý otec v jeho situaci. Když jeho třicetiletého syna v zatáčce u silnice srazilo auto, vytvořil mu na místě pomník. Chtěl tím uctít mladíka, který zemřel vinou opilého řidiče.

Jenomže po čase se u pomníku objevil vzkaz, ve kterém vlastník pozemku žádal, aby se přihlásil člověk, který zde pomník vystavil. Ve vzkazu stálo, že je třeba probrat několik důležitých věcí, jelikož pomník stojí na soukromém pozemku, který projde brzy renovací.

Olsen se v tu chvíli lekl, že skromným pomníkem, který kvůli jeho chudobě představoval jenom kámen s textem, který do něho sám pracně vyryl, porušil nějaká práva. Proto se nejprve rozhodl na vzkaz nereagovat.

Chodil k němu jenom v noci

Postarší muž netušil, co má dělat. Chtěl i nadále uctívat syna, ale bál se, že ho u pomníku někdo uvidí. Proto se k němu začal vydávat pouze v noci, aby se pomodlil a položil k němu květiny. Po několika týdnech mu ale došlo, jaký nesmysl dělá.

Nakonec se tak ozval na číslo, které bylo přiloženo u vzkazu a domluvil si s majitelem pozemku schůzku. Jak později přiznal podle webu spotlightstories.co, bál se, že bude muset pomník odstranit a ještě mu bude hrozit pokuta. Nic takového se ale nestalo.

Když se sešel s čtyřicátníkem, který pozemek u silnice vlastní, bylo mu oznámeno, že už byl dávno odhalen. Několik kolemjdoucích prý vědělo, komu pomník patří, a kontaktovalo majitele pozemku samo. On ale čekal, až se Olsen ozve.

Dostal nečekanou nabídku

Muž Olsenovi oznámil, že v zatáčce, kde je pomník umístěn, hodlá vybudovat sochu a lavičku pro odpočinek lidí, kteří tudy procházejí. Po vyslechnutí celého příběhu o zesnulém synovi Olsenovi řekl, že by mu rád nabídl vytvoření nového pomníku, kterým jeho syna uctí.

Ray Olsen totiž přiznal, že neměl peníze na to, aby nechal vytvořit pomník, jak se sluší a patří, a že se vlastně i trochu stydí za to, že synovi nemohl udělat lepší památku. S díky tak přijal návrh, že majitel pozemku zaplatí kameníka, který vytvoří nový pomník.

Později se pak u silnice objevila nejen lavička a socha, ale také pomník s čitelným nápisem a informací o tom, jak Rayův mladý syn tragicky zahynul. V místních novinách nejmenované malé vesničky se dokonce objevila o celé události krátká zpráva a od té doby je každý den u pomníku nějaká ta čerstvá květina od neznámého, který se nad mladým ukončeným životem pozastavil.

Zdroj: spotlightstories.co

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články