Malá Hallie má vzácný typ rakoviny. Stále usměvavá holčička bojuje o čas i peníze

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Hallie Reeve
Zdroj: Profimedia

Hallie Reeve se již rok léčí v Birminghamské dětské nemocnici pro juvenilní myelomonocytickou leukémii. Diagnózu se rodiče dozvěděli na první dovolené s dcerou a od té doby bojují za její život.

Dosavadní léčba však selhává, a proto nyní rodiče musejí sehnat milion liber na speciální léčbu v Americe.

Krutou zprávu se dozvěděli na dovolené

Měla to být první dovolená s jejich dcerou. Místo toho se dozvěděli krutou zprávu.

Do odletu na dovolenou ve Španělsku zbývalo pár hodin, když si všimli, že jejich dcera není v pořádku. Lékař její stav vyhodnotil tak, že je dítě unavené z teplot a rodině doporučil odletět.

Hned po přistání ve Španělsku se ale stav Hallie zhoršil natolik, že byla okamžitě převezena do nemocnice v Malaze. Jen hodinu poté lékaři rodičům oznámili zdrcující zprávu, že jejich dcera trpí juvenilní myelomonocytickou leukémií.

Jedná se o vzácný typ rakoviny, která se vyskytuje u malých dětí. I když je nemoc diagnostikována včas, má malý pacient jen 50% šanci na přežití.

Hallie okamžitě zahájila léčbu a vrátila se s rodiči domů do Spojeného království.

Malá bojovnice potřebuje drahou léčbu

Od té doby malá bojovnice podstoupila během jednoho roku již dvě transplantace kmenových buněk.

„Zjistili jsme, že léčba selhala, kolem února, a pak se vrátila na chemoterapii, aby udržela hladinu dole. Asi před čtyřmi týdny podstoupila druhý přenos kmenových buněk, ale minulý týden jsme zjistili, že selhal. Je to takové šťastné miminko, přes všechno se směje,“ říká její matka Kim.

Po druhé neúspěšné transplantaci bylo rodičům oznámeno, že jejich jedinou nadějí je soukromá léčba. Jedná se o terapii CAR T-buňkami, která se provádí v Americe. Je to stejná léčba, která vyléčila britského chlapce Oscara Saxelby-Leeho.

Nyní se tedy zoufalí rodiče snaží sehnat 1 milion liber, aby jejich dcera mohla léčbu podstoupit.

Na výzvu rodičů dle serveru Birmingham World reagoval i fotbalista Ashley Cain, kterému na rakovinu zemřela dcera Azalie. Se sbírkou pomáhá celá rodina i přátelé, protože jsou si všichni vědomi toho, že se bojuje s časem.

Zdroje: Birmingham World, Mirror

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články