Komáři zase útočí. Braňte se podomácku vyrobeným repelentem

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Domaci repelent
Zdroj: FotoHelin / Shutterstock.com

Konečně jsme se dočkali krásného počasí a můžeme spát při otevřených oknech. Toto potěšení však s sebou přináší jednoho nepříjemného návštěvníka, a to komára. A jak se ho zbavit pomocí domácího repelentu, to vám řekneme v následujícím článku.

Přípravků na odpuzení komárů je mnoho, ale ne všechny jsou účinné a hlavně obsahují tolik chemie, že to na sebe chce stříkat málokdo.

Rychlá pomoc ve formě jablečného octa

Jak píše server Elevays, je repelent vlastně pesticid. A tak pro ochranu před komáry nastříkáte na sebe a děti pesticid, který může způsobit kopřivku, dezorientaci, poruchy nálady či třeba nespavost.

Řešením je domácí repelent, který je nejen účinný, ale hlavně bez zbytečné chemie.

Základem je jablečný ocet, který má silný zápach, a tedy je skvělým odpuzovačem tohoto nepříjemného hmyzu.

Ale chápeme, že na sebe ne všichni chtějí stříkat jablečný ocet. Skvělou zprávou ale je, že jablečný ocet působí i zevnitř. Stačí tak formou pokrmů konzumovat dostatek jablečného octa a ve vašem potu se objeví zápach, který komárům vadí.

Pokud vám přece jen nevadí na sebe nastříkat ocet, tak hurá do toho! Je to velmi rychlá pomoc, pokud u sebe nemáte zrovna nic jiného. A hlavně účinná.

Trocha vůně neuškodí

Nebojte, nenecháme vás jen u dvou možností, u kterých si teď možná říkáte „jedna lepší, než druhá“. Pokud máte prostor a čas, tak si udělejte trochu voňavější repelent dle serveru Simple Natural Mom.

Budete na něj potřebovat půl hrnku jablečného octa, půl hrnku vody a 20 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru.

Ideální je máta, eukalyptus, tea tree, cedr, citron či levandule. Příprava je jednoduchá: vše smíchejte a nalijte do nádoby s rozprašovačem.

Repelent z olejů

A na závěr vám představíme ještě repelent z kokosového a éterického oleje.

Na něj budete potřebovat půl hrnku kokosového oleje a10 kapek esenciálního oleje. Opět je smícháte a uzavřete do uzavíratelné nádoby. Oproti repelentu z octa a vody máte u tohoto jistotu, že vydrží déle a nevypaří se.

U všech zmíněných repelentů se můžete spolehnout, že odpudí nepříjemné komáry a nezadělají vám na zdravotní problémy.

Zdroj: Simple Natural Mom, Elevays

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články