Jarní úklid podle znamení: Poradíme vám, na co byste si zrovna vy měli dát pozor, a prozradíme, kdo je největší špindíra

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
úklid
Zdroj: Shutterstock

Podle kalendáře už několik dní máme jaro. S ním přichází i velký jarní úklid. Jak se k němu staví jednotlivá znamení a co od nich po stránce uklízení čekat? Na co byste jako berani, střelci nebo vodnáři mohli při této činnosti narazit?

BERAN

Úklid je pro vás jedna velká výzva, protože se do něj vždycky pustíte po hlavě a s novou energií. A když vás ostatní dobře motivují, jste i skvělí pomocníci. Uděláte kus práce, vyčistíte každou skulinku, a to včetně těch, o kterých jste neměli ani tušení. Málokdy ale vydržíte až do konce a občas po vás zbyde hromada vyházených věcí, které jste už nevrátili na své místo.

BÝK

K jarnímu úklidu vás naláká fakt, že si pak budete moci pořídit něco hezkého. A to v nepořádku nevynikne. Cyklus střídání věcí vás dost ovlivňuje, s jarem se probouzíte ze zimního spánku a máte chuť vnést si do života něco hezkého a nového. Uklízení moc nemusíte, ale stojíte nohama na zemi a chápete, že je to nutnost. Odměníte se pak třeba novým gaučem nebo klidně jen obrázkem na zeď.

BLÍŽENCI

Vy a úklid, to k sobě moc nejde, protože takové nudné úkoly, jako je uklízení, vás prostě netankují. Nemáte na to čas a prý vás nepořádek inspiruje. Pokud máte přiložit ruku k dílu, tak chcete, aby to bylo i zábavné. Aby se hodně povídalo, hodně jedlo, smálo a třeba i trochu uklízelo. Když se do něčeho takového pustíte, půjde vám to od ruky. Ale úklid pro jednotlivce? To není nic pro vás.

RAK

Sice to nepřiznáte, ale velké úklidy si docela užíváte, protože srdcem vašeho života je rodinné hnízdečko. A když ho můžete obrátit vzhůru nohama a pořádně srovnat, dělá vám to velkou radost. Je ale nutné počítat s tím, že když uklízíte vy, zabere to opravdu hodně času, protože se vždycky zastavíte nad nalezeným předmětem a budete u něj vzpomínat. Další vaší nehezkou uklízecí vlastností je fakt, že neumíte věci vyhazovat.

LEV

Stejně jako v běžném životě, i z úklidu umíte udělat show. Vlastně jste v tom velmi dobří. Milujete, když můžete věci organizovat, odškrtávat, motivovat. Sami uděláte kus práce a ještě u toho bavíte ostatní. Ale bude to velká akce, a navíc pár dní poté o tom budou všichni ještě dost slýchat – kolik toho bylo, jak jste to všechno zvládli a jak jste z toho hotoví. Pozornost ostatních zkrátka milujete, stejně jako milujete chválu.

PANNA

Pro vás je uklízení zhmotnění vašeho snu. Rádi se ujímáte vedení, rozkazujete lidem a rozdáváte úkoly. Můžete čistit, rovnat a oprašovat, aniž by z toho ostatním tekly nervy. Nikdo by se vám neměl snažit tenhle úžasný den zkazit, ostatní totiž dovedete nakazit svou energií a všechno půjde skvěle od ruky.

VÁHY

Do uklízení se moc nehrnete, ale když už, musí to být perfektní. Důležitá je pro vás estetická stránka, takže se rádi pouštíte do věcí, které jsou vidět na první pohled. Umývání podlah, čištění potahů či přerovnávání knihovny děláte mnohem raději než přerovnávání skříní. Svůj vypucovaný byt pak ještě moc rádi ukážete na sociálních sítích.

ŠTÍR

Vy a jarní úklid? To nejde k sobě! To neznamená, že byste byli nějací špindírové, ale vy tyhle věci prostě neřešíte. Chaos a nepořádek jsou tak nějak mimo vás, nepřekáží vám, protože je prostě neberete na vědomí. Celé tohle vás akorát zdržuje a rozčiluje, proto jste radši, když vás někdo uklidí někam do kouta a nechá vás být. Na velký úklid si raději pozvete firmu.

STŘELEC

Nemáte sice moc velkou zálibu v přerovnávání věcí a uklízení, ale jste pohodáři, a proto v tom ostatní nenecháte. Rádi přiložíte ruku k dílu a uděláte svůj díl práce, ostatní se na vás mohou spolehnout. Navíc jste poměrně praktičtí a efektivní, takže se s ničím moc nemažete a jde vám všechno hezky od ruky. Úklid je povinnost, a tak ho chcete udělat rychle. Žádné zbytečnosti.

KOZOROH

Jste velmi pedantské znamení, proto je těžké se vám v úklidu zavděčit. Máte svůj systém, seznamy, daný řád a pořádek a běda, kdo vám ho naruší. Postupujete systematicky, pečlivě všechno odškrtáváte a plánujete úklid tak, abyste měli na vyhozené věci místo v popelnici. Na všechno máte prostě plán a ostatní udělají nejlépe, když se vám nebudou plést pod nohy.

VODNÁŘ

Na úklid půjdete podle svého trochu zvláštního plánu, ale takoví už prostě jste. Pustíte se do něj nejspíš jako do projektu a najdete si všechny nejlepší rady a triky, jak něco urychlit nebo udělat pohodlněji. Ne vždy ale zaručené recepty fungují a občas něco skončí katastrofou a přiděláte si mnohem více práce. Rozhodně se ale nevzdáte, protože milujete zkoušete nové věci.

RYBY

Svůj domov si rádi zdobíte a máte podobný přístup jako raci. Klidně si rádi prohlídnete staré věci, ale také si rádi koupíte věci nové. Musíte na ně ale udělat místo. Velkou roli hraje vaše nápomocná povaha, klidně pomůžete i ostatním. Protože se rádi zasníte, úklid vám uteče jako voda, protože nad ním prostě nepřemýšlíte jako nad něčím, co vás nebaví.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články