Isadora Duncan: Osobitá tanečnice, která přišla kvůli autu o děti. Při nehodě jí zlomil vaz vlastní šátek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Isadora Duncan
Zdroj: Baker Art Gallery, Public domain, via Wikimedia Commons

Isadora Duncan se narodila s pohybovým nadáním a chutí ukázat světu, co si myslí. Rozhodla se obě vlastnosti spojit a vytvořila zvláštní styl tance založený na její vlastní filozofii. Stala se velmi slavnou, bohužel ale přišla o život v poměrně mladém věku.

Jako dítě se velmi často cítila poníženě. Její rodina totiž neměla peníze a Isadora to velmi špatně nesla. I proto si vytvořila svůj vlastní styl tancování, který se nepodobal ničemu, co bylo do té doby známé. A i díky tomu se stala velmi oblíbenou a zajímavou osobností.

V autě nejprve zemřely její děti

Podle serveru Los Angeles Times měla Isadora Duncan od začátku svého života jasno v tom, že se nikdy nevdá. Chtěla se naplno věnovat své kariéře. Potkala ale muže, který jí změnil život. Porodila mu tři děti, třetí chlapec se ale narodil mrtvý.

Ani její syn a dcera ale neměli velké štěstí. V roce 1913 Isabela Deidre i Paricka ztratila. Děti se utopily v Seině poté, co auto s nimi nešťastně sjelo ze srázu do jezera.

Auto mělo poruchu a řidič z něho v kopci vystoupil, aby problém opravil, popsal server History. Nezatáhl ale brzdu a děti i chůva sjely s vozem do vody. Tragická událost Isadoru velmi poznamenala.

Sama zemřela v autě

Isadora se už nějaký ten čas věnovala výuce tance dětí. To pro ni bylo po smrti jejích vlastních velmi komplikované, rozhodla se ale své kariéry nevzdávat. Bohužel i jí se nakonec stalo osudným auto.

Isadora po smrti dětí opustila svého partnera. Později se pro ni ale stali muži něčím, díky čemu zapomínala na tragédii. V roce 1927 se seznámila s Italem, který pracoval jako zástupce automobilové společnosti Bugatti.

Právě s ním nasedla v osudný den do auta. Jenomže šátek tanečnice se zachytil do zadních kol automobilu a jen po pár metrech jízdy jí zlomil vaz. Zemřela ve svých padesáti letech.

Zdroj: History, Los Angeles Time, Click Americana

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články