Influencer nabídl bezdomovci jídlo. Pak ho před ním snědl, popřál mu hezký den a odešel

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Bezdomovec
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé kvůli slávě na sociálních sítích udělají prakticky cokoli. Jejich humor ale mnohdy překračuje hranice. Přesně to dokazuje i případ jednoho amerického influencera, který nabídl muži na ulici, že mu koupí jídlo. Místo toho, aby mu hranolky a burger předal, před bezdomovcem je pak snědl. Celý proces přitom sdílel na internetu.

„Dnes je mým úkolem zajistit, aby bylo na ulicích o jednoho hladového člověka méně,“ uvádí mladík vystupující na internetu jako Trevon Sellers na začátku videa.

Na tom následně ukazuje muže bez domova, který na jeho nabídku pohoštění přikývne. Jenže influencer místo toho, aby mu jídlo nabídl, sám celou porci před hladovým mužem sní.

Chci, aby sis to užil

Video se velmi rychle stalo virálním a mladíkovi, který má na svém tiktoku 55 000 sledujících, přineslo slávu. Ovšem nejspíš ne takovou, jakou očekával. Navalila se na něj totiž obrovská vlna kritiky.

„Chci, aby sis tohle opravdu užil. Je to vynikající, to ti můžu říct,“ popisuje ve videu mladík s plnými ústy hranolků. Bezdomovec na něj hledí viditelně zklamaně.

Následně pak Trevon popřeje muži hezký den a s plným žaludkem a úsměvem na tváři odchází. Video zveřejněné na twitteru od té doby zhlédlo přes 26 milionů lidí.

Vlna kritiky

Dalo se očekávat, že lidem se nebude mladíkův přístup k lidem bez domova líbit.

„Věci, které někdo udělá pro získání pozornosti, jsou občas mimo moje chápání,“ napsal například uživatel Leon. „Řekněte mi, že tohle není pravda,“ uvádí pohoršeně další komentující.

Podle serveru Unilad krátce po zveřejnění videa Trevon skutečně vysvětlil, že šlo jen o vtip. Za bezdomovcem se prý vrátil a jídlo mu skutečně koupil. Jeho smysl pro humor ale tentokrát lidé příliš neoceňují.

Zdroj: YourTango, Unilad, Hollywood Unlocked, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články