India Oxenbergová: Dcera slavné herečky odhalila praktiky sekty založené na sexuálním otroctví

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
India Oxenberg
Zdroj: Profimedia

Mělo to být setkání za účelem osobnostního rozvoje. Místo toho si však India Oxenbergová prošla peklem a byla vtažena do sekty založené na sexuálním otroctví. Po sedmi letech odešla a právě její výpověď pomohla k odsouzení dvou hlavních aktérů.

Do sekty NXIVM se zapojila, když jí bylo pouhých 19 let a začátek byl velmi nevinný. Navštěvovala jen kurzy osobního rozvoje.

Na první setkání ji vzala matka

Prožívala tehdy těžké období, které mohlo souviset i s tím, že její matka je herečka Catherine Oxenbergová, kterou diváci mohou znát například ze seriálu Dynastie.

India byla vyhozena z vysoké školy a nevěděla, co se svým životem. Její matku tak napadlo vzít ji na setkání NXVIM. Tento okamžik si Catherine později vyčítala, když o pár let později bojovala o záchranu dcery.

Nekalé techniky

Sektu v roce 1998 založil Keith Raniere a nabízela svým účastníkům kurzy osobnostního rozvoje. Raniere toho však měl na svědomí více, například sesterstvo DOS (Dominus Obsequious Sororium, tedy Mistr nad otrokyněmi), které nabíralo mladé pohledné ženy, ze kterých poté udělalo sexuální otrokyně.

Právě v rámci tohoto sesterstva vstupuje na scénu další herečka Allison Macková ze seriálu Smallville. Ta se starala o sexuální otrokyně.

Oba aktéři hledali do svého podniku zejména mladé modelky a herečky. Tyto ženy následně stoupaly v žebříčku sekty a byla posilována jejich závislot na sektě.

Ta si následně jako pojistku vyžádala nějaké kompromitující informace, které pak využívala jako pojistku a nutila své otrokyně k naprosté poslušnosti.

Členky DOS byly označeny Ranierovými iniciálami těsně pod linií bikin, ale bylo jim řečeno, že se jedná o symboly.

Sedm let v sektě

Ale vraťme se k matce a dceři, které toto nevěděly a přišly na první setkání. Po nějakém čase byla matka vyhodnocena jako příliš vzdorná a ze společnosti byla vyloučena. India však splňovala kritéria a sekta ji plně stáhla.

V průběhu let byla do tajnůstkářské skupiny vtažena hlouběji a byla vystavena sexuálnímu a psychickému zneužívání ze strany Keitha Ranierea a Allison Mack, kteří byli později za své zločiny stíháni.

V NXIVM byla nucena pravidelně hlásit svou váhu a příjem potravy. „Na váhu byl kladen velký důraz, protože Keith preferoval, aby lidé byli velmi hubení, anorektičtí,“ pokračuje ve vyprávění.

Když India po intervenci matky sektu v roce 2018 opustila, začala se dozvídat pravdu o celé sektě či o tetování. Rozhodla se spojit s FBI a devět měsíců jim poskytovala informace ze života v sektě. A právě díky těmto informacím byli Raniere a Mack vzati do vazby a byl s nimi zahájen soud.

Dočkala se šťastného konce

Raniere i Mack byli po sérii výslechů odsouzeni. K jejich uvěznění pomohla právě výpověď Indie. V procesu zakladatele kultu žalobci popsali NXIVM jako sexuální pyramidovou hru, zahrnující sexuální otrokyně, s Ranierem na vrcholu.

„Pro mou matku i pro mě byl tento případ více než osobní,“ řekla po skončení procesu India.

Ta se z psychického traumatu velmi špatně dostává a v rozhovoru uvedla, že sex je pro ni velmi těžký a pomohlo jí užívání konopí, aby se uvolnila.

„Postel pro mě po mnoho let nebyla dobrým místem,“ řekla v otevřené zpovědi Oxenbergová. S jejími traumaty jí pomáhá i její snoubenec Patrick, kterého India označuje za svou záchranu.

„Poprvé po dlouhé době vidím pro sebe budoucnost. Poprvé po dlouhé době jsem šťastná,“ říká India.

Zdroje: People, NBC News, Elle

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články