Hello Kitty Murder: Hongkongský zločin, který se stal legendou. V obří panence byla lebka umučené ženy

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
hello kitty murder
Zdroj: Profimedia

Když na policejní stanici v Hongkongu přišla teprve čtrnáctiletá dívka s tím, že ji pronásleduje duch mrtvé ženy, příslušníci zákona si nejprve mysleli, že si z nich dělá legraci. Když jim následně vysvětlila, za jakých okolností žena zemřela a kde se zbytky jejího těla nachází, byli zděšeni.


V květnu roku 1999 mladá dívka na policii vypověděla, že ji již několik týdnů pronásleduje duch svázané ženy, umučené k smrti. Její historka nejprve působila jako výmysl malé puberťačky. Zájem vyšetřovatelů vzbudila teprve ve chvíli, kdy vysvětlila, že se na smrti té ženy podílela.

Když ji pak muži následovali do bytu v hongkongské čtvrti Kowloon, zjistili, že noční můra byla velmi reálná. Uvnitř bytu nalezli obří panenku oblíbené japonské kočičky Hello Kitty, ve které byla schovaná lidská lebka. Zvrácený zločin se stal známý jako Hello Kitty Murder a vryl se hluboko do paměti obyvatel Hongkongu.

Oběť vraždy

Život oběti, ženy jménem Fan Man-yee, byl tragický od samého počátku. Trpěla již od raného dětství, kdy ji rodina nechtěla, a dívka proto byla vychována v dětském domově. V patnácti letech bohužel musela z domova stejně jako ostatní děti odejít a začít se o sebe starat sama.

Prakticky ze dne na den se mladá dívka ocitla na ulici a velmi rychle se stala drogově závislou. Aby měla jak zaplatit další drogy, začala se na ulici živit jako prostitutka.

Z bláta do louže

Z ulice se dostala ve svých třiadvaceti letech, kdy si našla práci jako hosteska v nočním klubu. Konečně tak měla kde spát a co jíst, avšak stále bojovala se svou závislostí.

Počátkem roku 1997 se Fan Man-yee v práci seznámila s čtyřiatřicetiletým Chan Man-lokem, pasákem, drogovým dealerem a členem čínské mafie. Zjistili, že mají mnoho společného, a Chan Man-lok se stal jejím pravidelným zákazníkem.

Krást se nevyplácí

Říkalo se, že Fan Man-yee se stala jeho oblíbenkyní. Až do chvíle, kdy mu zoufalá dívka, která potřebovala peníze na další dávku, ukradla peněženku s asi pěti sty dolary. Za svůj čin a zradu měla Fan Man-yee tvrdě zaplatit.

Když si Chan Man-lok uvědomil, že jsou jeho peníze pryč, poslal pro troufalou dívku své dva nohsledy. Fan Man-yee unesli s tím, že pro něj měla začít pracovat, aby svůj dluh splatila i s úroky. Plán se však rychle vymkl kontrole.

Nelidské mučení

Když drogový dealer a jeho kumpáni zjistili, že pouhou prostitucí by si Fan Man-yee na svůj dluh vydělávala příliš dlouho, začali ji mučit. Svazovali ji, bili, znásilňovali, pálili a nutili ji jíst vlastní výkaly. Hrozné mučení trvalo déle než měsíc.

Týrání Fan Man-yee se musela účastnit i ona čtrnáctiletá dívka, která vše později nahlásila na policii. Známá je pouze pod pseudonymem „Ah Fong“, který jí daly hongkongské soudy. Měla být přítelkyní Chan Man-loka, ale s největší pravděpodobností byla jednou z jeho prostitutek.

Stala se svědkyní jednoho z mučení Fan Man-yee. Musela se dívat, jak ji mučící trio kope do hlavy, a muži ji pak dokonce donutili, aby se k nim přidala. Po několika týdnech týrání Fan Man-yee zemřela.

Ačkoli muži později u soudu tvrdili, že se předávkovala metamfetaminem, odborníci se domnívají, že zemřela na následky svých zranění. Neexistuje však způsob, jak zjistit pravdu.

Poté, co Chan Man-lok a jeho kumpáni zjistili, že je dívka mrtvá, rozřezali její tělo a jednotlivé kusy pak vařili, aby se maso nerozkládalo a nevydávalo hnilobný zápach. Uvařené kusy těla pak vyhodili s dalším odpadem a zachovali pouze její hlavu.

Panenka s lidskou hlavou

Uvařenou lebku bez masa pak zašili do obrovské mořské panny z řady Hello Kitty. Byt, ve kterém byla Fan Man-yee umučena, byl těchto hraček s tématikou Hello Kitty plný – od prostěradel, závěsů až po nádobí. Muži si zřejmě mysleli, že lidská lebka schovaná v obří panence se lehce ztratí mezi dalšími hračkami.

Výměnou za ochranu mladičká Ah Fong proti Chan Man-lookovi a jeho dvěma kumpánům svědčila a hrozivé mučení popsala do posledních detailů. Ačkoli se zdálo, že to snad ani nemůže být pravda, důkazy byly nezvratné.

Uvnitř Hello Kitty bylo dokonce nalezeno i několik zubů a dalších menších částí těla Fan Man-yee s otisky všech třech mužů. Bohužel stav nalezených částí těla mrtvé prostitutky nebyl takový, aby šlo jasně určit příčinu smrti.

Muži proto nebyli odsouzeni za vraždu, ale pouze za zabití. Trest tak byl mírnější – doživotí s možností podmínečného propuštění za 20 let. Událost spojená s něčím tak nevinným, jako je roztomilá bílá kočička Hello Kitty, nezapomenutelně otřásla hongkongskou veřejností.

Autor: Michaela Pauerová

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články