Důvody, proč nepoužívat papírovou ochranu záchodových prkének na veřejných toaletách

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Toaleta
Zdroj: Shutterstock

Pokud máte problém s ovládáním svého močového měchýře, pak jste se pravděpodobně během svého života setkali s veřejnou toaletou nebo se záchody, na kterých se nachází papírové ochrany.


Pokud však máte dojem, že jsou tyto ochrany přísnou součástí každého močení mimo váš domov, přinášíme vám informaci, která vám vyrazí dech. Tyto papírové ochrany jsou naprosto k ničemu.

Jsou kontraproduktivní

Můžete sáhnout po ochraně a doufat, že vás ochrání před jakýmikoli přetrvávajícími bakteriemi, které se mohou na záchodě potulovat, my pro vás však máme zajímavou informaci.

Samotné porcelánové mísy jsou ve skutečnosti vyrobeny tak, aby odpuzovaly bakterie. To znamená, že jejich hladký povrch není ideální pro to, aby na něm zůstaly bakterie, a i kdyby tomu tak bylo, druhy bakterií, které způsobují pohlavně přenosné choroby, nemohou přežít chladné teploty.

Ve skutečnosti samotným používáním papírové ochrany vytváříte skvělé prostředí pro bakterie, které se nachází na toaletě v podobě kapek.

Kde se nachází nejvíce bakterií?

Bakterie jsou všude kolem nás. Jsou doopravdy všude. Na předmětech, na oblečení, na našich tělech a pokožce. Když navštívíte dobře udržovanou toaletu se spolehlivým zdrojem vody a nemáte na dlaních nebo na těle žádné ranky, nemusíte se obávat.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvádí, že pokud na toaletu přijde osoba, která má infekční onemocnění, vaše šance na chycení stejného viru je doopravdy malá. Museli byste mít na svém těle otevřenou ránu, kterou by vir pronikl do vašeho těla. A kolik lidí s otevřenou a krvácející ránou navštěvuje veřejné toalety?

Věděli jste, že jsou toaletní prkénka čistší než vaše kuchyně? Ano. Čtete správně. Existuje několik věcí špinavějších než toaletní prkénko, jako je pracovní stůl, kuchyňská deska nebo telefon.

Například taková houbička na mytí nádobí má dvě stě tisíckrát více bakterií než samotné prkénko. Díky tomu je toaleta bezpečnější k jídlu. Ne, že byste měli baštit oběd na toaletě, ale je to pouhý důkaz toho, jak nesmyslné jsou potahy toaletních prkének.

A nakonec pár rad při návštěvě veřejné toalety. Vždy použijte první kabinku, kterou vidíte. Mnozí jdou kvůli soukromí do zadních kabinek, takže ty vpředu jsou nejčistší. Po použití si umyjte ruce mýdlem a usušte je pomocí papírových ručníků, nikoli vysoušečem rukou.

Vysoušeč rukou totiž nasává vzduch naplněný bakteriemi z koupelny a nalije je zpět do vašich čerstvě umytých rukou. A to je doopravdy nechutné.

Zdroj: Love to Know
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články