Bratři zavraždili rodiče 15 ranami brokovnicí a užívali si jejich bohatství. Usvědčilo je sezení u psychologa

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Bratri Menedezove
Zdroj: Profimedia

Když byli José Menéndez a jeho manželka zavražděni, celé sousedství vyděsil brutální způsob, kterým k jejich smrti došlo. O to větším překvapením bylo, když vyšlo najevo, že jsou za vraždu zodpovědní jejich dva synové. Do té doby totiž byli považováni za bezproblémové a milé mladíky.

Zemřeli po celkem patnácti ranách ze dvou různých brokovnic. Vyšetřování netrvalo dlouho a pachatelé byli odhaleni prakticky ihned. Co ale Lyleho a Erika k tak brutálnímu činu vedlo?

Vraždu sami nahlásili

20. srpna 1989 bratři dorazili na policii a nahlásili, že jejich rodiče někdo brutálně zavraždil. Policisté začali událost vyšetřovat. Jen po několika dnech se ale ukázalo, že stopy vedou právě k synům zavražděných.

Po otci oba bratři zdědili velké peníze, které začali rozhazovat za drahá auta a dovolené. Erik byl za několik drobných vloupání známým výtržníkem a léčil se i kvůli tomu u psychologa.

Tomu se měl údajně podle serveru All That’s Interesting přiznal, že rodiče zavraždil právě on s bratrem.

Dva roky trvalo, než byly lékařské nahrávky připuštěny jako dostatečný materiál k usvědčení bratrů z vraždy. Bratři se svou vinu snažili zmírnit tím, že je otec údajně týral a zneužíval.

Soudní proces byl také zajímavý tím, že byl živě vysílán na nové americké televizi Court TV. Oba bratři byli nakonec za brutální vraždu odsouzeni na doživotí, píše Biography.

Shledání po 20 letech

Dlouhé roky byly Lyle a Erik uvězněni každý na jiném místě. Od roku 1996 do roku 2018 byl starší Lyle ve státní věznici Mule Creek, Erik mezitím strávil stejné množství času ve věznici Pleasant Valley.

V dubnu roku 2018 došlo k jejich shledání, když byli společně převezeni do stejného zařízení, píše The Sun. V něm si doposud odpykávají svůj doživotní trest.

Zdroj: Biography, All That’s Interesting, The Sun

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články