Baba Vanga: Slepá věštkyně, která předpověděla pro rok 2022 šest velkých katastrof

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
baba vanga
Zdroj: Shutterstock

Když jí bylo 12 let, oslepla. Zpočátku prý považovala událost za Boží trest, později si ale uvědomila, že je to přesně naopak. Došlo jí údajně, že ji Bůh naopak obdaroval možností vidět do budoucnosti. A podařilo se jí o tom již přesvědčit mnohé tím, co předpověděla a skutečně se stalo.

Vanga je sice už několik let po smrti, i tak ale v minulosti předpověděla mnohé. Na svém kontě má několik předpovědí, které se skutečně staly. Patří k nim například i brexit, o kterém několik let před vystoupením Velké Británie z Evropské unie varovala. Díky tomu její slova získala velkou váhu a žena známá jako Baba Vanga má mezi lidmi velkou přízeň.

Bulharce se přezdívá Nostradamus z Balkánu a její predikce jsou prý na více než 85 % správné. Proto se není čemu divit, že když varovala před několika katastrofami, které mají nastat v následujícím roce, mnohé vyděsila. Její slova bere celá řada lidí velmi vážně.

Virtuální svět, pandemie a nedostatek vody

Pravděpodobně nejuvěřitelnější předpovědí je ta, která tvrdí, že lidé stráví příští rok u obrazovek počítačů daleko více času než kdy dříve. Většina vědců se ale shoduje na tom, že k tomu nemusí být člověk nějak významný věštec, aby dovedl takovou věc říci.

Ve druhé předpovědi zmínila Vanga jakousi další pandemii, která by tentokrát prý měla propuknout na Sibiři, postupem času se ale podle všeho dostane do celého světa. Ani v tomto případě by ale při naplnění předpovědi podle mnohých nemusela její slova nic znamenat.

Následně se Vanga zmínila i o tom, že bude na světě nedostatek vody a v některých oblastech budou lidé trpět žízní, a dokonce kvůli ní umírat. Ačkoli i to je už dnes na některých místech světa pravdou, Vanga označila za rizikové ty oblasti, kde by to nikdo neočekával.

Planetu napadnou mimozemšťani

Baba Vanga dokonce v zápiscích tvrdí, že v roce 2022 napadnou naši planetu mimozemšťané. Prý k tomu má dojít pomocí asteroidů, které budou na Zemi sesílat. Dále předpověděla Vanga hladomor v Indii. Dojde zde prý k teplotním rekordům, které budou mít za následek napadání plodin sarančaty.

Mnoho lidí věří, že předpovědi Baby Vangy se stále naplňují, ačkoli ona sama zemřela v roce 1996. Žena je i nadále uznávána, a ačkoli celá řada vědců považuje její predikce spíše za náhody, mnoho astrologů ji považuje za někoho, jehož slova vždy něco znamenala.

Kolik z jejích předpovědí se naplní v roce 2022, se teprve uvidí. Odborníci mají za to, že kdyby došlo k naplnění všech katastrof, o kterých Vanga kdysi napsala ve svých spisech, víra lidí v její osobnost ještě více vzroste. A ne všichni jsou si jisti tím, že je to správně. Podle některých je totiž například ve srovnání s Nostradamem Baba Vanga nespolehlivou astrologickou osobností.

Zdroj: mirror.co.uk, nypost.com, metro.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články