Američanka nevěděla, že je těhotná, dokud neporodila na neobvyklém místě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tehotenstvi
Zdroj: Shutterstock

Pokud jste těhotná, pravděpodobně víte, jaká úskalí to přináší. Již několikrát se ale ve světě stalo, že se ženy o tom, že budou maminkou, dozvěděly až při porodu. A na obvyklém místě se tyto porody rozhodně neodehrály.

Melissa Surgecoff z amerického Massachusetts začala letos v březnu pociťovat intenzivní křeče a bolesti v břiše. Vůbec netušila, co se děje a bolest byla doopravdy silná. Snoubenec této ženy zavolal pomoc, protože si myslel, že se jedná o ledvinové kameny.

Porod na neobvyklém místě

Většina žen volí porod v porodnici pod dohledem lékařských profesionálů. Žena se ke svým bolestem vyjádřila: „Jedinou úlevu jsem cítila, když jsem seděla na záchodě. Nemohla jsem sedět, křičela jsem, snažila jsem se neplašit. Nevěděla jsem, co se děje.“

O malou chvíli později měla pocit, jako by se z ní něco snažilo dostat. Dívala se do toalety a myslela si, že přišla o orgán. Myslela si také, že se celou dobu jednalo o žaludeční problémy a po návštěvě toalety se jí uleví.

Melissa později dodala: „Byla jsem v šoku, nečekala jsem to, a najednou jsem v toaletě uviděla dítě.” Navzdory tomu, že novorozenec nedostal tu správnou péči, daří se mu skvěle a strávil s matkou v nemocnici pouze jednu noc.

Jak si mohla nevšimnout?

Pravděpodobně se ptáte, jak k něčemu takovému může dojít. Žena se však vyjádřila i k tomuto: „Mé přibírání na váze jsem připisovala novým lékům, které jsem dostala na roztroušenou sklerózu.“

Pár plánoval minulý rok svatbu, ale poté, co ji musel kvůli pandemii koronaviru odložit, se rozhodl odložit i založení rodiny. To ale úplně nevyšlo a Melissa je teď maminkou na plný úvazek.

Uzlíček štěstí rodinka doopravdy nečekala a počáteční šok, který žena měla, rychle ustoupil. Čerstvá maminka řekla: „Je to úžasné, mého miláčka bych za nic nevyměnila.“ Blízká rodina pak rodičům pomohla obstarat vše potřebné, protože nic takového nečekali.

Jeden takový případ se odehrál již v minulosti, kdy měla žena v průběhu těhotenství dokonce i pravidelnou menstruaci. Každé tělo je jiné a pokud těhotenství neplánujete, dávejte si při intimním styku velký pozor.

Zdroj: Lad Bible

Autor: Štěpán Pacík


Související články