Aghóríové: Často konzumují zesnulé, z lebek si vytvářejí poháry na pití

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kmen Aghori
Zdroj: Profimedia

Aghóríové jsou jedním z nejobávanějších kmenů v Indii. Jsou známí pro svou posedlost smrtí. Tento kmen má temnou kulturu, v mnoha ohledech spojenou s rituály obsahujícími například pozůstatky zesnulých. Lidé v něm uctívají také Bhairavu, což je pro ně bůh smrti.

Někdy jsou členové tohoto kmenu považováni za sektu. A to především proto, že zpochybňují tradiční náboženské přesvědčení a hledají požitek ve smrti. Vnímat smrt jako součást života je podle členů kmene tím, co je nejvíce přibližuje k bohu.

Ve svých rituálech tak často provádí věci, které jsou pro zbytek světa nepochopitelné. I proto jsou obávanou skupinou lidí. Kdokoli by se totiž odvážil narušit jejich území nebo vstoupit do jejich rituálu, skončil by jako jedna z jejich obětí, uvádí dokonce Refinery29.

Své tělo potírají popelem zemřelých

Jednou z tradic, kterou členové kmenu pravidelně podstupují, je potírání těla bahnem a popelem zemřelých. Místní lidé věří tomu, že jim popel z mrtvých dodá fyzickou i duševní sílu. Kromě toho se tím ale také chrání před vetřelci.

Mají za to, že bahnem a popelem natřená těla jsou důkazem jejich síly a vyděsí každého, kdo by chtěl narušit jejich území. Někdy se jim ale přezdívá také kmen kanibalů. Zesnulé totiž často i konzumují.

A to nejen ty, kteří zemřeli před krátkou dobou, ale i mnoho členů kmene, kteří byli již dříve pohřbeni. Těla, která byla několik dní pod hlínou, mají totiž podle nich blíže ke smrti, a tedy i k bohu. Z lebek zemřelých si členové vytváří poháry na pití.

Pomocí drog meditují

Využití alkoholu nebo marihuany během rituálů je pro členy kmenu velmi běžné. Díky psychotropním látkám se údajně uvádí do stavu meditace. Vyvolení členové pak díky marihuaně mohou údajně dokonce komunikovat s Bhairavou, bohem smrti, píše server Medium.

Ačkoli jsou vůči okolnímu světu nepřátelští, zároveň jistým způsobem okolní vesničany uznávají. Ti totiž pohřbívají těla zesnulých do hrobů kolem vody, odkud je pak Ághorióvé odnáší do svých osad. Členové kmenu věří, že oleje, které získávají z čerstvých mrtvol, mají léčivé účinky.

Jsou podle všeho připraveni lidstvu pomoci s léčením nemocí, ke kterým patří AIDS, rakovina i leukémie. Doposud ale o těchto svých schopnostech pouze hovořili a nikdy žádnému člověku mimo své řady žádný lék neposkytli.

Zdroj: Anita Hendrieka, The Sun, Refinery29, Medium

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články