Užitečné rady a fígle, které vám na zahradě ušetří spoustu času

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
cas na zahrade
cas na zahrade

Každý zahrádkář moc dobře ví, kolik času dokáže i sebemenší zahrádka spotřebovat a kolik jej potřebuje, aby byla k obrazu majitele. Spoustu věcí ale lze jednorázově připravit a upravit tak, abychom se nemuseli o zahradu celé dny jen starat a měli čas si ji také užít odpočinkem.

Nepřítel číslo jedna je vždy plevel

Pokud máte na zahrádce jakékoliv záhonky či okrasné rostliny, tak se určitě nejčastěji potýkáte s plevelem. Jedná se o věc, kterou statisticky zahrádkáři dělají naprostou většinu svého času, stále jen odplevelují záhonky. Jak si ale můžeme pomoci?

Pomoc je ještě více než jen jednoduchá. Většině plevelu totiž bohatě stačí, kdy má v cestě překážku v podobě obrubníku.

Obrubníky nemusíte mít zásadně kamenné, ale lze použít například i dřevo či jiné podobné materiály. Důležité je, aby měl obrubník, alespoň minimální výšku a nepovolil trávě přes něj přerůstat.

Pochopitelně nepomůže proti semenům odnášeným větrem, ale minimálně šíření trávy a plevelu do záhonů dokáže zabránit.

Pokud vám jde o ochranu okrasných záhonků jako jsou například růže či ohraničení tújemi, tak můžeme vřele doporučit obsypání mulčovací kůrou.

Nejen, že pomáhá výživě a růstu rostlin a stromků, ale zároveň překrývá povrch. Do jisté míry tak znemožňuje zaplevelení záhonku.

Sázejte na klasický trávník

Na plochách, kde chcete mít jen klasický trávník, se spoléhejte jen na ten naprosto obyčejný přírodní. V nabídce máme různé směsice semen anglických a jiných trávníků, které vypadají efektivně.

Jsou krásné, zelené, přesně rostlé a husté bez trsů, jenže jejich růst vyžaduje neustálou péči a spousty času investovaného do jeho sekání, zalévání a úspory.

Oproti tomu běžný trávník složený z přírodních poměrů je mnohem jednodušší na údržbu a také působí dobrým dojmem, pokud je opečovávaný

Každodenní zalévání nám usnadní rozstřikovače

Mimo samotné údržby jako je sekání a odplevelení se často zahrádkáři musí věnovat i kropení. Bez vody to zkrátka nejde a velice často nám příroda nedává dostatek vody, aby naše zahrádka rostla a prosperovala.

Pokud se staráte o zahrádku u domu nebo máte možnost připojení elektrického proudu, tak můžeme doporučit automatické rozstřikovače. Ty jen jednoduše vytáhnete z chatky, položíte, kam potřebujete, a spustíte.

Během doby, co rozstřikovač obstarává zalévání, si můžete užít chvíle s přáteli, založit oheň na grilování anebo se zkrátka rozvalit a odpočívat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články