Soukromí na zahradě vám zaručí stromy. Který je zrovna pro vás ten pravý?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stromy
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé hledají stromy a keře, kterými vyzdobí svou zahradu. Většina lidí volí ovocné stromy, díky kterým budou mít možnost sklízet ovoce a užívat si vlastní úrodu. Víte, jaký strom je pro vás ten pravý?


První otázka, kterou si musíte položit před nákupem a výsadbou stromu, je: Jaký druh stromu vlastně chci? Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku může být doopravdy těžké odpovědět.

Není strom jako strom

Nejčastěji kupovanými stromy jsou ovocné stromy. A zatímco některé, jako meruňky, rostou lépe v teplejších oblastech a jiné, jako jabloně, rostou lépe v chladnějších oblastech, všechny mají jeden společný účel – plodit ovoce!

Ovocné stromy vypadají skvěle a vaše zahrada bude díky nim krásnější. Velice často bývají jednoduché na údržbu. Dejte si však pozor na hmyz a ptáky, kteří se na stromech mohou objevit a ujídat z vaší úrody.

Věděli jste, že stromy díky stínu, který vrhají, mohou mít také obrovský dopad na vaše měsíční účty za energii? Dobře umístěný strom může snížit náklady na vytápění a chlazení vašeho domu o dvacet až padesát procent.

Zahrada jako na zámku

Neříkejte, že by vás nepotěšilo, kdyby vám každý vaši zahradu chválil. Toho není vůbec těžké docílit. Zkuste si do zahrady pořídit kvetoucí stromy, které udělají velkou parádu a zároveň vaši oázu příjemně provoní.

Pokud na zahradě trávíte celé léto, měli byste popřemýšlet nad tím, jak docílit co největšího soukromí. K tomu skvěle poslouží jehličnaté keře, které nejenže dobře vypadají, ale také zabrání zvědavým pohledům kolemjdoucích.

Pokud si nejste s pěstováním stromů jistí, kontaktujte lokálního zahradníka, který vám s výběrem zaručeně poradí. Zajisté vám i milerád poradí se stromy, díky kterým nebudete mít v domě přes léto horko.

Léto již klepe na dveře a je jasné, že budete chtít na zahradě trávit co nejvíce času. Popřemýšlejte tedy i nad dekoracemi, díky kterým se budete venku cítit skvěle. Hezké polštáře, světýlka a měkká deka vás motivují trávit na zahradě veškerý volný čas.

Zdroj: Gardening Know How

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články