Pokud se chystáte založit zahradní jezírko, nezapomeňte na kvalitní fólii

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
jezirko 1
jezirko 1

Jezírko na zahradě je nádhernou dekorací, která celému prostoru vdechne klidnou atmosféru. Jeho zakládání není příliš pracné ani nákladné, ale je dobré na začátku znát pár rad, jež vám ušetří zbytečnou práci. Jezírko tak budete moci vytvořit bez námahy a správně hned na první pokus.

Zakládání jezírka

Jezírko vám pomůže zahradu zútulnit a rozčlenit. Myslete hlavně na to, že nezakládáte bazén, ale přírodní útvar, který má působit přirozeně.

Proto si před zakládáním sežeňte kameny a vytvořte nerovný terén, aby jezírko působilo autenticky. Střídejte různé hloubkové zóny, čímž vytvoříte přírodní a nerovný terén.

Zvolte kvalitní materiál

Při výběru jezírkové fólie postupujte obezřetně. Volte raději silnější variantu, která zvládne venkovní podmínky a nebude vám časem dělat problémy.

Ze dna odstraňte všechny nerovné a ostré předměty, vysypte jej pískem a následně ještě použijte měkkou textilii. Teprve na všechny tyto materiály můžete pokládat jezírkovou fólii.

Napouštění vyžaduje trpělivost

Zakládání jezírka vyžaduje stejnou trpělivost jako vytváření funkčního akvária. Na dno vložte písek a vodu přidávejte postupně. Nechávejte ji odstát a až po několika dnech můžete zasadit rostliny. Pokud vše uspěcháte, mohly by vám předčasně uhynout.

Čerpadlo udrží vodu čistou a v pohybu

Umístění čerpadla závisí na vás. Může být přímo v jezírku nebo umístěné mimo, aby nekazilo estetický dojem. V takovém případě je třeba vodu vyvádět hadicí z jezírka pryč a vše pečlivě zakrýt kameny.

Dekorace až nakonec

Volte rostliny, které přežijí ve vašich klimatických podmínkách, a stejně důkladně zvažte také zakoupení ryb. V zimě by nemusely snést těžké mrazy, a proto je nutné mít i jinou alternativu, kam je umístit.

Sošky, kameny, květiny na okolní skalku a další dekorace nechávejte až na konec. Nejprve se ujistěte, že je jezírko plně funkční, ať později nemusíte pracně předělávat vše, co jste za poslední dny vytvořili.

Autor: Tereza Hotovcová


Související články