Odborníci odpovídají na nejčastější dotazy týkající se jarního zahradnictví. Tyto tipy pomohou i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zahradniceni
Zdroj: Shutterstock

Jaro je konečně v plném proudu a všem zahradníkům začíná rozkvétat zahrada. Čas ovšem letí a my se již brzy přesuneme do letní sezóny, kdy budeme na zahradách trávit úplně nejvíce času. Jak ale správně připravit zahradu na nadcházející léto?

Čím dříve začnete, tím působivější budou vaše výsledky. Odborníci Ade a Sophie Sellars z Agents of Field zodpovídají nejčastější dotazy týkající se jarního zahradnictví. Například takové prořezávání keřů by mělo být číslem jedna i na vašem seznamu.

Co udělat se svou zahradou?

Jaro je ideálním obdobím pro přípravu zahrady na letní sezónu. Nyní je čas naplánovat si pěstování zeleniny, která bude během léta na zahrádce růst. Taková kapusta, salát, mrkev a dýně se doporučují zasadit koncem jara.

Jaro začalo již před nějakou chvílí, proto doufáme, že jste si na svou zahradu udělali čas a pilně se jí věnovali. Pokud ne, popadněte holínky a vyjděte ven. Když se budete trochu snažit, můžete mít do léta krásnou zahradu plnou barevných květů.

K pěstování zeleniny budete potřebovat kompost, květináče, semena a správnou půdu. Chcete-li zasít jarní cibuli, naplňte květináč kompostem, udělejte otvor na semínka a vložte jich do květináče osm až deset. Jakmile vyklíčí a jsou vysoké asi osm centimetrů, přesaďte cibulku do země.

Stejně jako začnou kvést na jaře ty nejkrásnější květiny, začne růst i plevel, který nemá žádný zahradník rád. Na plevel si pořiďte přípravky, které naleznete v každém zahradnictví.

Ať vás nic nepřekvapí

Rozhodně není pozdě na to, abyste své růže prořezali a připravili je na sezónu. Odstraňte všechny větve, které jsou mrtvé, poškozené nebo nemocné. Ujistěte se, že provádíte řez těsně nad pupenem a ve správném úhlu. Jinak by mohla vlhkost podporovat hnilobu na otevřeném řezu.

Pokud plánujete pěstovat brambory, tak už je pravděpodobně máte připravené k výsadbě. Při jejich sázení je dobré přidat na dno trochu kompostu a hlízy umisťovat do hloubky, stejně tak udržujte správné rozestupy mezi sazenicemi.

A to poslední, co je potřeba, je to správné vybavení. V nejbližším zahradnickém obchůdku seženete stylové hrábě, rýč i parádní zahradnické nůžky. Tak hurá na zahradu!

Zdroj: Hello Magazine
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články