Nepodceňujte podzimní úklid zahrady. Přinášíme rady i pro úplné začátečníky

od Denisa Richter
< 1 minuta čtení
Zdroj: Shutterstock

Podzimní úklid zahrady se nesmí zanedbat. Nevíte, zda máte na podzim ostříhat keře nebo jak ošetřit trávník? Přinášíme rady a tipy pro začátečníky i pokročilé. Zjistěte, jaké vybavení se vám při tom bude hodit.

Čím začít

Jako první bychom se měli věnovat spadanému listí. Určitě je vhodné listí shrabovat pravidelně během roku. Pokud totiž necháváte listí ladem na trávníku, může se stát, že na jaře bude trávník místy lysý nebo plesnivý.

Listí se nejlépe shrabuje švédskými hráběmi. Pokud se nám nechce hrabat, můžeme použít fukar.

Určitě se nebojte ostříhat keře a živé ploty. Nejideálnějším obdobím pro zazimování keřů je říjen. Keře řádně prolijte vodou. Můžete také použít mulčovací kůru, která zabrání promrznutí. Pohodlný a rychlý střih zajistí aku nůžky.

Začátek listopadu je zase nejvhodnější doba pro posekání trávníku. Nechte ale trávu o něco delší. Na závěr použijte vertikutátor pro pročesání trávy a zbavení se hub.

Květiny, bylinky a zelenina

Dále se postarejte o květiny, bylinky a zeleninu. Nezapomeňte na růže, které ostříhejte. Dále se zbavte záhonů s kořenovou zeleninou. Mrkev může zůstat, ale sklidit se musí celer a petržel. Přikryjte je pak vrstvou listí, aby zelenina nepřemrzla v prvních nočních mrazech.

Zbavit byste se měli také spadaných větví. Nejlépe takové větve zpracujete s pomocí drtiče zahradního odpadu.

Pokud chcete, aby vám zahrada začala kvést hned z jara, nyní je nejvhodnější doba pro vysazení jarních cibulovin jako například tulipánů nebo narcisů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gabriela Partysova (@gabrielapartysova)

Celebrity na zahradě

I známé osobnosti jsou si vědomy důležitosti podzimní péče o své zahrady. Na svých sociálních sítích se v pracovním procesu zazimování zahrady nechala vyfotit například Gabriela Partyšová.

Zdroj: Vybav zahradu, Flora na zahradě, NKZ, Novinky, Instagram

Autor: Denisa Richter


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články