Jak správně pěstovat na zahradě astry? Tyto krásky zvládne i začátečník

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Astry
Zdroj: Shutterstock

Barevná zahrada vám vykouzlí úsměv na rtech. A pokud zvolíte květiny, které nevyžadují tolik péče, máte vyhráno. Považujete-li se za osobu, která zahradě rozumí, pak určitě víte, že astry jsou pro nádherně barevnou zahradu to nejlepší.


Asterky dodávají podzimní krajině barvu, a pokud o ně správně pečujete, nabídnou vám krásné květy, které vám bude každý závidět. Astry rostou většinou koncem léta a na podzim, ale například taková alpská astra ukáže nádherné květy i na jaře.

Nádherná rostlina, jednoduchá péče

Astry se objevují v odstínech modré, levandulové, růžové a fialové. Tyto květiny začnou kvést přibližně ve stejnou dobu jako chryzantémy zrovna v období, kdy už vaše zahrada vypadá unaveně.

„Astry jsou nádhernou alternativou nebo společníkem pro chryzantémy,“ říká zahradník Jan Boonstra Pavlinak. „Jsou to skvělé květiny, opylovači je milují a jejich barvy se doplňují s mnoha jinými rostlinami, které kvetou na podzim,“ dodává.

Samotné pěstování aster je doopravdy jednoduché. Nejčastěji se tyto květiny kupují jako rostlina v květináči a v pohodlí domova se přesadí. Nezapomeňte tuto květinu přesadit do hlinité a dobře odvodněné půdy. Udržujte nové výsadby vlhké a pokračujte v zalévání, dokud vám budou astry kvést.

Znovu a znovu

Tyto rostliny potřebují málo údržby. V zásadě nemusíte dělat nic jiného než si užívat nádherné květy, které vykouzlí z vaší zahrady oázu barevných krásek. A jak je to s prořezáváním?

Pokud budete chtít, aby astry rostly spíše jako keř, dvakrát až třikrát je od pozdního jara do začátku července zastřihněte. Nemusíte je zastřihávat, ale pokud to uděláte, dočkáte se stovek nových nádherných kvítků.

A dokonce i plísně na této květině se zbavíte jednoduše. Plísně můžete potlačit speciálními spreji a mýdly tak, pokud léčbu zahájíte včas a pravidelně pak spreje aplikujete během období, kdy astry kvetou.

Chcete-li se postarat o to, aby vaše krásky kvetly i příští podzim, ujistěte se, že je zastřihnete šest až osm týdnů před tím, než začne mrznout. Astry vám budou s pravidelnou péčí kvést každý rok po dobu několika let, a vy se tak budete radovat z barevné zahrady.

Zdroj: House Beautiful
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články