Dvě mouchy jednou ranou. Nalákejte na svou zahradu ptáky a zbavte se housenek

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
housenky
housenky

Motýly v zahradě milujeme. Dokonce vysazujeme keře, které je mají přilákat. Naopak housenky tak vlídně nevítáme. Způsobují totiž mnoho škod a dokáží obrátit celou zahradu i úrodu vzhůru nohama. Poradíme vám, jak se těchto nevítaných hostů zbavit a uchránit všechny rostliny.

Housenky nesnáší výrazné aroma

Zkuste na housenky jít po staru a využít rad našich babiček. Vedle všech plodin vysázejte úzký záhon s bylinkami, které fungují jako přirozený repelent.

Máta, meduňka a spousta dalších housenky odradí a vy nebudete muset ráno řešit škody. Housenky jsou aktivní hlavně v noci, a tak by vám po jejich bujarém řádění mohly zbýt oči pro pláč.

Jsou potravou pro ptáky. Využijte toho

Ptáci na zahradě vám zpříjemní den. Vytvořte pro ně budky nebo krmítka na svém pozemku a uvidíte, jak zatočí s housenkami. Dobrá je v tomto případě skutečnost, že se jedná o ekologické odstraňování housenek.

Místo chemických postřiků přírodní varianty

Než se v obchodě poohlédnete po chemickém postřiku, raději tuto možnost pečlivě zvažte.

Myslete na to, že budete zeleninu nebo jiné plodiny později chtít jíst a všechny chemické látky dostanete do svého těla.
Raději si pomozte s tím, co najdete doma nebo na zahradě. Smíchejte sůl s moukou a tuto směs vlijte na místa, kde se housenky objevují nejčastěji.

Listy by měly být vlhké, když se do této činnosti pustíte. Pak jen vyčkejte přes noc a svou úrodu ráno zkontrolujte. Postup můžete i opakovat.

Na řadu přichází vápno

Velmi dobře vám může posloužit také vápenný prach. Ten však volte až jako poslední možnost, když si s housenkami nevíte rady.

Nejprve vyzkoušejte předchozí varianty, a až později přistupujte k ráznějšímu řešení v podobě vápna.

Autor: Tereza Hotovcová


Související články