Komerční sděleníVolný časŽivotní styl

Vyplatí se pořídit repasovaný notebook?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Repasovany Ntb
Zdroj: Shutterstock

Sháníte nový notebook a mezi nabídkami jste narazili na repasované modely? Víte přesně, o co jde, jaké má tato varianta výhody a nevýhody? Možná spíš výhody, protože nevýhod je minimum. Je dost možné, že i vám by se vyplatilo pořídit repasovaný notebook.

Sháníte levný notebook? Samozřejmě je možné koupit i nové notebooky za nízkou cenu, avšak příliš se to nevyplatí. Tyto levné modely nedisponují zrovna výkonným hardwarem a kolikrát jsou už po několika měsících používání šíleně pomalé. Repasovaný notebook za stejnou cenu je na tom výkonem rozhodně lépe.

Repasovaný business notebook je výkonný

Repasované notebooky nejsou bazarové. Jde o notebooky vykoupené z firem ve velkém, vyčištěné, přeinstalované a se zárukou. Velkou výhodou je, že se tímto způsobem repasují prakticky jenom business notebooky.

Business notebook je hi-end notebook patřící k nejdražším v nabídce výrobce. Má odolné tělo, často bývá vyroben z kompozitních slitin a kovu. Je velmi spolehlivý a vysoce výkonný – a to i po letech. I když ho kupujete jako repasovaný, pořád jde o mnohem lepší řešení než si pořídit nějaký levný nový notebook.

Jaké jsou nevýhody repasovaných notebooků?

Nevýhodou může být špatná výdrž baterie. Baterie se používáním opotřebovává, ať děláte, co děláte, takže u repasovaných notebooků už neposkytuje plnou kapacitu. Kdykoliv ale máte možnost si pořídit baterii novou. Při repasování se nové baterie neosazují, výrazně by se tím zvýšila cena notebooku, přitom spoustě zákazníků horší kapacita baterie nevadí – třeba těm, kteří stejně většinu času se svým notebookem sedí u stolu s elektrickou zásuvkou.

A jak je to s cenami? Podívejte se na e-shop pocitacezababku.cz, který repasované notebooky prodává. Ceny se pohybují v rozpětí zhruba čtyř tisíc korun až po 50 tisíc korun! Za tuhle cenu už dostanete opravdu špičkové zařízení pro ty nejnáročnější uživatele. Většina uživatelů takový výkon ani nedokáže plně využít.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články