Jak naložit s láskou a sám se sebou, když vám zbývají tři měsíce života?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Nadeje 1
Nadeje 1

Silné drama „Naděje“ dává své hlavní hrdince v plné síle jen slabou naději, když lékaři den před Vánocemi zjistí, že má neléčitelný nádor.


Když už zbývá jen málo

Ze života jí zničehonic zbývá už jen opravdu málo, a ta největší zkouška čeká na vztah s jejím mužem. Šance na přežití není žádná, mají nějakou naději alespoň oni dva? Film vznikl podle osobních zkušeností režisérky, skvělé knižní předlohy a exceluje v něm ústřední herecká dvojice v čele s hvězdným hercem Stellanem Skarsgardem. V prvním okamžiku vám jeho jméno možná nic neřekne, ale když ho uvidíte, hned ho poznáte a víte, že jste ho viděli ve filmech Mamma Mia, Pirátech z Karibiku, v Thorovi a v Avengers, nebo naposledy v sérii Černobyl.

Když se musí životní vlak zastavit

Anja a Tomas představují pár, jakých známe mnoho. Oba jsou ve středním věku, v plné síle, pevně spojeni dětmi a rodinou. Z jejich romantické lásky už po letech soužití mnoho nezbylo, žijí spíše vedle sebe než spolu a většinu energie dávají do své práce. Tomasův přístup už dokonce hraničí s workoholismem. Anja jako divadelní režisérka právě zažívá triumf díky premiéře nejnovějšího představení, když jí lékaři oznámí, že má fatální neléčitelný nádor a před sebou pouhé tři měsíce života.

Naděje vždycky existuje

Do Vánoc zbývá jeden den, dětem nic říct nechce a jediný, o koho se Anja může opřít je Tomas. Anja se rozhodne být silná a bojovat. Může smrtící diagnóza dát jejich rozbitý vztah znovu dohromady nebo už mezi nimi opravdu nic nezbylo? I ve chvíli, kdy jsou vaše šance minimální, naděje vždycky existuje.

V kinech od 16. dubna 2020

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články