Hřejivé relaxační procedury rozehřejí tělo, dodají chybějící energii a pohladí na duši

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
masaze
masaze

Přestože se lehce oteplilo, zima, tma a nízké teploty se neblaze podepisují nejen na těle, ale zejména i na psychice každého z nás. Cítíme se ospale, unaveně, bez nálady a vlastně se nám nechce ani vylézat z postele. Co s tím? Zatočte s neduhy, které vás zpomalují a vyrazte za odpočinkem  a prohřátím do některého z lázeňských a wellness hotelů v České republice.

Eucalyptové opojení

Uvolnění a úlevu od nachlazení vám přinese silice ze stromu blahovičníku, který se nazývá také eucalyptus. Eucalyptový zábal zad nebo celého těla umí doslova zázraky.

Blahodárné saunování

O tom, že saunování je zdravé, není pochyb. Kromě příjemného pocitu, dopomáhá pobyt v sauně i k odplavení škodlivých toxinů, urychluje hojení a pomáhá regeneraci svalů. V tomto období je také nedocenitelný jako účinný prostředek v prevenci chřipky a nachlazení.

Doteky žhavé lávy

Účinky rozpálených lávových kamenů znali už Mayové či Číňané před více než 5000 lety. Nyní si podobnou péči o tělo můžete dopřát i vy. Kromě toho, že vám tato procedura rozproudí krev v žilách a příjemně zahřeje, má také moc odvádět ze svalů napětí a nashromážděné škodlivé látky. Odstraňuje také nashromážděnou negativní energii.

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články