Zaznamenejte originálně svá rodinná jubilea

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jubilea uvodni
jubilea uvodni

Máte velkou rodinu a přestáváte se orientovat v tom, kdy má který z jejích členů narozeniny? Ztrácíte se v kalendáři, kam se snažíte jednotlivá jubilea zapisovat? Pokud už vás nebaví listovat kalendářem nebo diářem, máme super nápad, jak rodinná jubilea zaznamenat nejen přehledně, ale i originálně.

Deska, provázek a kolíčky

Na výrobu budete potřebovat dlouhou desku, jutový provázek, kolíčky, křídu a fixu. Vezměte si ještě několik hřebíčků, i ty vám přijdou vhod.

Zdroj: Pinterest

Desku poté rozdělte na 12 částí – 12 měsíců. Ke každému měsíci připevněte provázek a křídou k němu napište, o jaký měsíc se jedná. Pak už jen stačí nadepsat kolíčky podle členů vaší rodiny a připsat k tomu den v měsíci. Kolíčky pak pověste k příslušným měsícům a desku připevněte na nějaké pěkné a viditelné místo.

Deska, stuhy a placky

Další velmi zajímavý způsob, jak si zaznamenat, kdy který člen rodiny slaví, vyrobíte z desky, stuh a placek. Deska může být jakákoli, zkuste se doma porozhlédnout, určitě něco objevíte. Zezadu pak přilepte, nebo jiným způsobem připevněte stuhy, ty můžete vybírat dle svého uvážení – buď všechny v jednom odstínu, nebo klidně každou jinou, ať je to pěkně barevné. Na placky pak napište jméno a den narozenin, placku poté připevněte na stuhu k odpovídajícímu měsíci.

 

Zdroj: Pinterest

Dřevěná kolečka, lihovka a háčky

Pokud tíhnete ke dřevu a rádi se jím doma obklopujete, určitě se vám bude líbit dřevěný kalendář, který jistě zvládnete doma vyrobit i vy. Budete potřebovat dřevěnou desku, jak vidíte na prvním obrázku, lze použít uříznutou dřevěnou placku. K té poté s pomocí háčků připevníte jednotlivá dřevěná kolečka, která se dají pořídit v obchodě. Na kolečka pak třeba s pomocí lihovky napíšete datum a jméno člena rodiny.

Zdroj: Pinterest

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články