Snadná dezinfekce ze surovin, které máte ve spíži

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lada Hruska definfekce
Lada Hruska definfekce

V pořadu Top star na FTV Prima povolali znovu toho nejpovolanější, a to Láďu Hrušku. Jeho rubrika se jmenuje Nouzovky a tentokrát všem poradil, jak naložit s penězi a dalšími kovovými předměty. A protože je Láďa mistrem vychytávek, věřte, že pro tuto dezinfekci nebudete muset ani běžet do lékárny, stačí vám zajít do špajzu.

Lesk jako blesk

„Lesk a čistotu vrátíme mincím nebo třeba klíčům tak, že je vykoupeme v octové lázni,“ prozrazuje Láďa a dodává, že ve spižírně se jistě najde také nějaká láhev pálenky, která se bude hodit jako základ pro výrobu voňavého dezinfekčního spreje do domácnosti. Neměli bychom zapomínat na nic, čeho se doma dennodenně dotýkáme, tedy kliky, dálkové ovladače, vypínače či pracovní plochu v kuchyni.

Zdroj: FTV Prima

Co budeme potřebovat:

  • sůl
  • ocet
  • kvalitní pálenka nebo vodka
  • pokrájená kůra z citronu nebo pomeranče
  • nádoba s rozprašovačem

Postup:

Misku naplníme octem, ve kterém rozpustíme jednu polévkovou lžíci soli. Do této lázně ponoříme mince nebo jiné kovové předměty. Proběhne chemická reakce, díky níž se začne špína rozpouštět. Aby byla tato dezinfekční lázeň úspěšná, předměty nesmí ležet na sobě.Zhruba po pěti minutách je z lázně vyndáme, důkladně opláchneme pod vodou a vysušíme.

Dezinfekční roztok

Pro výrobu dezinfekčního postřiku smícháme vodu a pálenku v poměru 1:1. Přisypeme očištěnou a nadrobno nakrájenou citrusovou kůru. Směs promícháme, přelijeme do vhodného rozprašovače a můžeme začít s cíděním.

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články