Komerční sděleníRodina a vztahy

Vybíráme dětské koberce: Volte praktický materiál a veselé vzory

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Detsky koberec
Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Je příjemné si doma vykračovat po měkoučkém koberci. Tato podlahová krytina provází člověka už několik tisíc let a také v moderní době stále nachází své upotřebení v domácnostech. Je to dáno jeho užitnými vlastnostmi, jež zpříjemní prostředí každého interiéru. Jaký koberec vybrat do dětského pokoje?

Oblíbené dětské koberce s motivy zvířátek

Prostředí, v němž si hrají děti, vyžaduje určitá specifika při jeho zařizování. Dětský pokoj by měl být vybavený bezpečným nábytkem ve veselých barvách. I když je laminátová podlaha velmi praktická a dobře se udržuje, tam, kde si pohybují děti, by neměl chybět koberec. Je příjemný na dotek, měkký a s vhodným vzorem může podporovat dětskou fantazii.

Dnes se dětské koberce vyrábějí s různými motivy. Nejčastěji jsou to jejich oblíbená zvířátka nebo filmové postavy, koupit je však lze také s motivem autodráhy, který ocení zejména kluci. Jistě si na něm dosyta vyhrají se svými autíčky. Tvar praktických dětských koberců se nezužuje jen na obvyklý obdélník, na trhu jsou k dostání také koberce kruhové, které vypadají v interiéru velmi dobře. Co se výběru materiálu týká, ideální je snadno udržovatelný polypropylen,

Praktické běhouny do chodby

Mezi žádané typy koberců patří běhouny, jež své uplatnění najdou v prostoru chodby i kuchyně. Prodávají se většinou v metráži, takže si lze nechat ustřihnout přesně tu délku, kterou potřebujete. V obývacím pokoji to bude slušet originálnímu kusovému koberci s atraktivním vzorem, jenž dodá interiéru na osobitosti. Výběr je v tomto případě velmi pestrý – od moderních jednoduchých až po složité orientální vzory.

Zajímavé kusové koberce ze 100% vlny

Má-li být koberec také designovým kouskem, je dobré dbát na výběr materiálu, z něhož je vyrobený. Tisíci lety prověřené přírodní vlákna jsou oblíbená i v současné době. Kusové koberce z bavlny či 100% vlny se stanou nejen ozdobou obývacího pokoje, ale také praktickým doplňkem, který při dobré péči vydrží dělat radost po dlouhou dobu.

Dáváte přednost metráži, nebo se vám více líbí kusové koberce?

Autor: redakce

Související články