Komerční sděleníRodina a vztahy

Vyberte si manželskou postel snadno a bez přešlapů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Manzelska postel
Zdroj: Expedo

Strávíme v ní třetinu života, proto by měla postel poskytovat dokonalý relax a potěšit záda i oko. Jak vybrat manželskou postel, která bude splňovat vaše nároky? Přinášíme 4 tipy pro výběr, díky kterým budete spát jako v bavlnce.

Nejdůležitější kus nábytku

Existuje několik kusů nábytku, bez kterých se v životě zkrátka neobejdeme – kvalitní manželská postel s odolným rámem, pohodlným roštem a správně tvrdou matrací je jedním z nich. Existuje však více typů lůžek. Které bude to pravé pro vás a vaši polovičku?

  • Klasické manželské postele na nohách poskytují matraci dokonalé odvětrávání, můžete pod nimi snadno vysávat a případně využít prostor jako úložný pomocí zásuvek.
  • Americké neboli boxspring postele nabízejí maximální odpočinek, mají vyvýšené lůžko a masivní čelo. V lůžku se ukrývají dvě matrace a navrchu topper (vrchní matrace), které uspokojí i náročné spáče.
  • Postele s úložným prostorem pak disponují praktickou úložnou částí pro uschování sezónního oblečení, lůžkovin, sportovního vybavení a dalších věcí.

TIP: Manželské postele různých typů, nábytek do ložnice a doplňky naleznete na Expedo.cz (či Expedo.sk pro slovenský trh). Nakupujte nábytek online a využijte dopravu zdarma.

Podle čeho vybírat manželskou postel

Jakmile si rozmyslíte, jaký typ postele pro vás bude to pravé, můžete začít vybírat mezi výrobky. Zaměřit byste se měli zejména na následující 4 parametry.

Rozměry

Pečlivě si změřte místo, kam chcete postel umístit. Pro dvojici vybírejte mezi postelemi o šířce 160 či 180 cm. Pokud si chcete dopřát maximální prostor, poohlédněte se po posteli o šířce 200 cm. Na délku by pak měla měřit zhruba o 25 cm více, než měříte na výšku (většinou se postele vyrábí v délce 200 cm, můžete mít ale i prodloužený typ). Kolem postele pak ponechte volný prostor široký alespoň 50 cm pro snadný přístup.

Materiál

Dřevotřískové postele nevydrží na věky, ale jejich cena je nižší. Delší životnost mají kovové nebo masivní postele. Dbejte na kvalitní provedení, postel se nesmí viklat nebo vrzat.

Čelo

Jestliže si před spaním rádi čtete nebo v posteli občas sedíte a koukáte na televizi či pracujete s notebookem na klíně, bude pro vás vhodné lůžko s polstrovaným čelem. Můžete si jej pořídit i zvlášť, ale kompletní postel s čelem vám ušetří čas i námahu.

Design

Pokud vás lákají pestrá provedení a výrazné barvy, předem si promyslete budoucí vzhled celé ložnice. Méně bývá více a přespříliš výrazné lůžko by vás mohlo opticky rušit. Vedle nešlápnete s postelí v neutrálních odstínech, kterou můžete doplnit barevnými polštářky, přehozy a povlečením.

Autor: redakce

Související články