Nejste si jistá, zda o vás má zájem? Možná je jen plachý. Poradíme vám, jak to stoprocentně poznáte

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Plachy muz a zena
Zdroj: Shutterstock

Signály lásky, nebo jen zalíbení umí někteří muži skrývat, a zejména ti, kteří jsou od přírody stydliví. V takovém případě je lepší, když iniciativu převezme žena. Jak ale spolehlivě pozná, že se plachému muži líbí?

Seznamování je základem vzniku každého vztahu. Než k němu ale dojde, musí jeden z dvojice udělat první krok a toho druhého oslovit. Pokud je jeden z nich až příliš stydlivý, je situace o to komplikovanější.

Řeč těla nebo nezájem

Pro stydlivého muže je už pouhá přítomnost ženy, která se mu líbí, dost stresující. Možná tak může mít potíže s tím, aby vůbec promluvil.

Dalším signálem, že se mu žena líbí, může být také zarudnutí ve tváři, červené fleky na obličeji či krku, případně mu naskočí husí kůže.

Signálem, aby žena zpozorněla, je také naprosto odlišné chování, než je běžné. Když se jindy plachý muž začne předvádět a chovat až extravagantně, většinou tím chce někoho zaujmout.

Pokud bez problémů zvládá konverzovat s jinými ženami, jen vám se neustále vyhýbá, nemusíte mu nutně být lhostejná. Ve skutečnosti mu nevadí, jak na něj při konverzaci reagují jiné ženy, ale u vás jde zkrátka o něco víc a bojí se.

Umí dobře naslouchat a všímá si maličkostí

Plachý muž si obvykle u objektu svého zájmu všímá mnoha maličkostí a umí být velmi pozorný. Často tak ženě umí splnit její tajná přání, o kterých se jen lehce někde zmínila.

Když dojdou slova, pomůžou oči. I podle nich a dlouhého pohledu z očí do očí může žena poznat, že o ni má jinak naprosto plachý muž zájem.

Ještě víc pak znamenají časté dotyky. Může jít jen o pouhé hravé zavadění o ruku, nebo klidně i obejmutí kolem ramen.

Iniciativa je i na ženě

A jak má žena plachému muži naznačit svůj zájem? Opětovat všechny jeho náznaky, a pokud přetrvávají, měla by se chopit iniciativy a oslovit ho, nebo rovnou pozvat na rande.

Rozhodně není dobrá přímá konfrontace s otázkou: „Líbím se ti?“ ani vyzvídání skrze okruh kamarádů, protože ani jim se nemusí plachý muž se svým zalíbením svěřit.

Autor: Karolína Stoczková


Související články