Manželé sdílejí se světem svůj recept na šťastné manželství. Jsou svoji již 70 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stary par
Zdroj: Shutterstock

Úplně každý si přeje najít toho správného partnera, se kterým bude zažívat ty nejkrásnější chvíle. Velké množství lidí však netuší, jak mít ten nejspokojenější vztah. A kdo by mohl poradit lépe než pár, který je spolu již sedmdesát let?

Syd a Enid Reid letos oslavili dvaadevadesáté narozeniny. Oba dva v mládí hodně sportovali a později se věnovali skotskému country tanci. Ve dvaceti letech se potkali na bohoslužbě v Liverpoolu, nedlouho poté si ve stejné budově řekli své „Ano“.

Recept na šťastné manželství

Ptáte se, jaký je ten nejlepší recept na šťastné manželství? Samotný pár uvedl, že jejich vztah je harmonický tím, že manžel dělal to, co mu bylo řečeno. Pár je ve spokojeném vztahu již sedmdesát let a má velké množství zážitků.

Oba manželé byli v rozhovoru také dotázáni, zda za sebou mají romantickou žádost o ruku. Odpověděli však, že v poválečném období se romantické žádosti často neuskutečňovali. Prý se tehdy jednoduše domluvili a uspořádali svatbu. Myslíme si ovšem, že tento pár byl výjimkou. Naše prababičky totiž na žádosti o ruku vzpomínají dodnes.

Zamilovaní Syd a Enid žili padesát let ve Skotsku, později se přestěhovali zpět do Liverpoolu. Mají čtyři vnoučata a jedno pravnouče. Společně hráli badminton, tenis a rádi lyžovali. Syd se ke vztahu vyjádřil dále takto: „Vždy udělám to, co mi bylo řečeno, vždycky je to snazší než nesouhlasit.“

A přesně v tom se skrývá tajemství pro spokojený vztah. Manželé také dodali, že měli své vzestupy i pády, ale vždy spolu vycházeli velmi dobře. Velké plus byly také společné zájmy a to, že všechny věci dělají společně.

Další rady pro spokojený vztah

Velké množství spokojených párů žije i u nás. Naší redakcí probleskla informace o páru z Prahy, který je spolu již dvaačtyřicet let. Společně oslavují výročí snad úplně každého kroku ve vztahu a pamatují si i na svůj první polibek.

Stejně jako pár z Anglie i manželé z Prahy milují lyžování. Společně se seznámili na lyžařském výcviku a od té doby tvoří pár. Vzájemné odloučení je pro ně nepředstavitelné a nevydrží bez sebe ani pár dnů. Pokud se náhodou jeden z partnerů musí vydat na nějakou chvíli pryč, musí si telefonovat úplně každý den.

Paní Jarmila s Miroslavem prozradili, že tajemství spokojeného vztahu spočívá především v komunikaci a toleranci. Oběma zamilovaným párům tedy přejeme další spokojená léta manželství.

Zdroj: Metro, Redakce OnlyU
Autor: Štěpán Pacík


Související články