Lenka (45): Přišla jsem o partnera kvůli potravinovým alergiím a střevním potížím. Pomohla mi až detoxikace organismu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 123
zena 123

Měli jsme krásný vztah a po dvou letech jsme se rozhodli vzít se. Vše vypadalo pohádkově a já byla jako ve snu. Všechno ale zničily mé potravinové alergie a střevní potíže.

Potíže jsem měla vždy, s nimi mě i poznal

Problémy s trávením jsem začala mít už na střední škole, kdy jsem nemohla jíst lepek, protože jsem měla silné křeče v břiše a neustále nafouknuté břicho. S tím jsem se ale naučila žít a s tím mě poznal i můj partner. Má bezlepková dieta nás takřka neomezovala. Vždy jsem při vaření zvolila správné potraviny, kterých je dnes na trhu už dostatek. Můj partner rád chodil na večeře a společenské akce a já většinou neměla problém vybrat si jídlo, které lepek neobsahovalo.

Zdroj: 123RF.COM

Vše se zhoršilo, když jsme začali plánovat svatbu

Když jsme se zasnoubili, začala jsem ihned plánovat svatbu. Máme mnoho známých, proto to měla být opravdu velká svatba. Oba jsme chtěli, aby byla dokonalá. Lpěla jsem na každém detailu, chtěla jsem, aby vše bylo prostě perfektní.

Byla jsem neustále podrážděná a přestala jsem s ním i spát

Čím více se svatba blížila, tím jsem byla nervóznější a kvůli stresu se začaly zhoršovat mé problémy s trávením. Nechtěla jsem s ním už chodit jíst do žádné restaurace, protože mi po všem, co jsem si neuvařila sama, bylo zle. Tři měsíce před svatbou to došlo tak daleko, že jsem nemohla jíst lepek, vůbec žádné mléčné výrobky, maso a vadily mi i některé druhy ovoce a zeleniny.

Zdroj: 123RF.COM

Po všem jsem měla křeče a střevní potíže, takže jsem nejedla už skoro nic. Nakonec mi tyto alergie potvrdil i lékař a přidal k tomu ještě alergii na histamin, který je obsažen skoro ve všem. Byla jsem vyčerpaná, podrážděná a nechtěla už s ním ani spát. Soustředila jsem se pouze na své potíže a uzavřela se do sebe. Pár týdnů před svatbou jsme se rozešli.

Zlomilo mě to a zachránila mě až kamarádka se svými náplastmi

Půl roku jsem se s tím nemohla vyrovnat. Byla jsem stále zavřená doma a soustředila se jen na své zdravotní potíže a jaký jsem opuštěný chudák. Má nejlepší kamarádka tehdy používala nějakou kosmetiku TianDe, kterou jsem ještě neznala. Vzala mě v Praze do jejich prodejny na Vinohradské ulici, kde jsem dostala naordinovaný detoxikační balíček z tradiční čínské medicíny. Moc jsem tomu nevěřila, ale říkala jsem si, že nemám co ztratit.

Lepila jsem si náplasti na chodidla a po týdnu přišly první výsledky

Na noc jsem jen na nohy lepila detoxikační náplasti, brala k tomu nějaké tablety, pila čaj s tibetskými bylinami a ve sprše se myla solí z mrtvého moře. Po týdnu zmizelo nafouknuté břicho a bylo mi mnohem lépe. Detoxikační týdenní kúru jsem si nakonec protáhla na 30 dní. Zlepšila se mi pleť, přestala jsem být podrážděná a unavená. Zmizely bolesti hlavy a hlavně se stabilizovaly mé potíže s trávením. Opět se vyhýbám pouze lepku a vše ostatní už zase snáším normálně.

Začít s detoxikací dříve, mohlo to zachránit náš vztah

Dnes jen lituji, že jsem nevěděla o této možnosti dříve, vše mohlo dopadnout jinak. Ale asi je vše tak, jak má být, a mám před sebou mnohem hezčí a stabilnější vztah. Některé z produktů TianDe používám nadále a dnes už si bez nich život neumím představit. Děkuji své kamarádce a obchodu Tiandepraha.cz za první doporučení, které mě tehdy zachránilo a změnilo mi život.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články