Komerční sděleníRodičovstvíRodina a vztahy

Kdy a proč užívat kyselinu listovou a jaké jsou její přínosy pro naše zdraví

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Tehotna zena
Zdroj: Prostock-studio / Shutterstock.com

O kyselině listové jste již určitě slyšeli nebo četli. Pokud máte její užívání spojené pouze s těhotenstvím, vyvedeme vás z omylu. Co vám pravidelná konzumace kyseliny listové neboli folátu či vitamínu B9, ve stravě nebo v podobě doplňků přinese? V jakých situacích se vám její konzumace vyplatí a prospěje vám?

Únava a vyčerpání?

Trpíte únavou a psychickým vyčerpáním? Máte psychicky náročné zaměstnání, které vás vyčerpává, a jste náchylní k častému prochladnutí? V tom případě je kyselina listová B9 určena přímo pro vás. A mnohdy nemusí mít na svědomí častý stres pouze práce, ale stres může být vyvolán i vánočním šílenstvím a blížícím se koncem roku. Kyselina listová zmírňuje únavu, vyčerpání a pomáhá k psychické rovnováze. Cítíte-li se pod tlakem, určitě se zaměřte na její výskyt ve svém jídelníčku.

Proč se doporučuje kyselina listová v těhotenství?

Abychom zcela nevynechali doporučení pro těhotné ženy, kyselina listová je jedním z doporučovaných vitamínů v těhotenství, protože přispívá ke správnému vývoji plodu, a nastávající matky ocení i její výše zmíněné účinky.

V jaké formě kyselinu listovou přijímat?

Kyselina listová se přirozeně vyskytuje v luštěninách, vejcích, citrusech, listové zelenině, banánech či v avokádu. Zejména během těhotenství mohou mít ženy problémy s nechutenstvím, proto je dobré si přísun potřebných vitamínů zajistit i v podobě doplňků stravy. Přírodní doplňky stravy, které jsou skvěle vstřebatelné, vyrábí kupříkladu firma Pure rituals, která spolupracuje s uznávaným slovenským odborníkem na bylinky a gemmoterapii.

Starejte se o své tělo a v době velkého psychického a fyzického vypětí mu pomáhejte přísunem kyseliny listové. Budete méně unavení, vyčerpaní a ve větší psychické pohodě.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články