Komerční sděleníRodina a vztahy

Každý věk psa potřebuje to své

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pece pes
Zdroj: Shutterstock

Máte doma štěně neposedu, psa v nejlepších letech nebo seniora? Víte, že každý věk psa si zaslouží jiné krmivo a přístup?

Co by nemělo chybět v psí stravě?

Na to není tak jednoduchá odpověď. Přeci jenom záleží na věku, plemeni a zdravotním stavu vašeho čtyřnohého miláčka. Obecně platí, že by pes měl mít dostatek kvalitních bílkovin, především živočišné proteiny a množství tuků, kvůli energii, dále vitamíny D, A a dostačující množství hořčíku.

Strava u štěňat

U štěňat jde v hlavní řadě o kosti, aby mohly správně růst. Klíčový je tedy fosfor, vápník a vitamín D. Sázkou na jistotu je tedy kvalitní příjem, granule/ konzervy. I když máte pocit, že maličký přírůstek roste jak z vody, pozor na překrmování.

Pes krmivo

Zdroj: HUSSE

Dodržujte krmné dávky, nemíchejte granule se syrovým ani vařeným masem a nic do krmiva nepřidávejte! Právě překrmování a míchání krmiv vede ke gastroenteritidě, kterou trpí až 50 % štěňat. Velký přísun bílkovin není pro malého pejska vhodný, jelikož urychlí vývoj tkání a kosti, vazy, šlachy se mezitím nestihnout vyvíjet. Firma HUSSE nabízí granule určené pro štěňata nebo březí a kojící feny, vždy rozdělené podle velikosti plemena. Pro štěňata největších plemen máme krmivo obohacené chondroitinem a glukosaminem, pro ty s citlivým zažíváním zase univerzální hypoalergenní krmivo bez lepku.

Krmivo

Zdroj: HUSSE

Střední věk

Ano, i psi středního věku potřebují granule s obsahem proteinů a vitamínů, pokud chcete, aby s Vámi pejsek byl co nejdéle. Rozhodně jeho stravu nepodceňujte. Krmivo by mělo být bohaté na minerály pro posilnění kostí a zubů, čím je docíleno rovnováhou vápníku a fosforu. Dále by krmivo mělo obsahovat frukto-oligosacharidy a kvasnice, které podporující střevní mikroflóru a snižuje riziko vzniku průjmu. Vitamíny A a E, které posilují imunitní systém, optimální obsah Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin snižující záněty a posilující imunitu a zdravou pokožku a srst.
A že to zní jako věda? Vůbec ne! Stačí si podrobně pročíst složení krmiva.

SuperPremium Optimal

Zdroj: HUSSE

Senior

U starších pejsků je nejčastěji problém s klouby a případnou nadváhou z nedostatku pohybu. A jak zabránit či zpomalit stárnutí? V hlavní roli je vyvážená strava s dostatkem bílkovin a vitamínů. Krmivo HUSSE- senior, vyvinuté speciálně pro starší psy, obsahuje chondroitin a glukosamin. Což jsou složky, které jsou součástí chrupavek v kloubu. Jejich nedostatek často způsobuje ztížený pohyb a ohebnost kloubů. Dále obsahují Taurin, který příznivě působí na funkci srdce. Dále vápník, omega 3 a 6 a vitamín D, který podporuje vstřebání vápníku.

www.husse.cz
IG:@HUSSE_CZ

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články