Komerční sděleníRodina a vztahy

Jak nakupovat vánoční dárky levněji?

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Vánoce se nezadržitelně blíží a s tím ruku v ruce přichází i pro někoho milá, a pro někoho naopak nemilá povinnost nakoupit vánoční dárky. Jak se s tím letos poprat co nejlépe a především co nejvýhodněji? Poradíme vám, jak můžete při vánočních nákupech ušetřit.

Využijte slevové akce

Před Vánoci na nás čeká řada slevových akcí. Vše začíná již během září, kdy se každoročně konají Dny Marianne, následně během října přijdou nákupy OnaDnes a vše vyvrcholí během Black Friday. Lze však během těchto slevových akcí opravdu ušetřit? Nebo se jedná pouze o trik obchodníků, jak nás nalákat, abychom utratili co nejvíce? Pravda je někde uprostřed. Slevy, které obchody nabízejí, jsou opravdu mnohem vyšší než reálná sleva, na druhou stranu zboží nabízené během Black Friday je opravdu výrazně levnější, než bývá během celého roku. Podle nás se tedy na Black Friday rozhodně vyplatí počkat!

Nakupujte se slevovými kupony

Většinu nákupů (i během Black Friday) si můžete ještě zlevnit třeba díky slevovému kuponu. Slevové kupony do e-shopů, jako je Alza, Mall, Datart a do spousty dalších nabízí specializované weby se slevovými kupony, jako je třeba Kuponyonline.cz. Ne vždy slevové kupony do svého vybraného obchodu najdete, přesto se však hodí vždy zkontrolovat, zda zrovna není nějaká výhodná sleva aktuální.

Srovnejte si cenu v obchodech

Pokud již víte, co si chcete koupit, je dobré si ujasnit, kde se rozhodnete svoji objednávku uskutečnit. Pro tyto případy je vhodné si porovnat ceny nabízené jednotlivými obchodníky, například na Heuréce či na Zbozi.cz. Ne však všechny internetové obchody jsou na Heureka.cz inzerovány. Například ani největší český e-shop, Alza.cz, na srovnávačích zboží své produkty nenabízí.

Uplatněte cashback

Víte, co to je cashback? Jedná se o službu, díky které si můžete nechat vyplatit zpět na bankovní účet několik procent z celkové ceny provedené objednávky. Cashback lze kombinovat i se slevovými akcemi, jako je Black Friday, nebo se slevovými kupony. Odměny za své nákupy můžete sbírat v e-shopech, jako je Okay.cz, Drmax.cz, Philips.cz a spousta dalších. Službu cashback nabízejí některé specializované portály v Česku, jako je třeba Kuponer.cz.

Dejte pozor na dodatečné poplatky

Dodatečné poplatky, které zaplatíte za svůj nákup, vás někdy mohou nemile překvapit. Zkontrolujte si předem, jaké jsou podmínky dopravy a kolik si obchod za dopravu účtuje. Další poplatky vás mohou překvapit při platbě na dobírku. Někteří obchodníci se snaží k nákupu přidat i svoje další (zpoplatněné) služby, o které však možná ani nestojíte. Omylem si tak můžete zakoupit pojištění objednávky, prodlouženou záruku nebo rychlejší dodání. Doporučujeme si tedy dát opravdu pozor na to, co odsouhlasíte.

Autor: redakce

Související články