Komerční sděleníRodičovstvíRodina a vztahy

Proč pořídit miminku roztomilého muchláčka? Zklidní ho a přivábí sladké sny

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
muchlacek
Zdroj: Shutterstock

Muchláčcci a usínáčci jsou pro miminka nejlepší kamarádi. Není divu, když jsou heboučcí, voňavoučcí a nabízejí jim pocit klidu a bezpečí. Dospělým se to může zdát divné, ale i oni by si měli uvědomit, že bez měkouše se jim špatně usíná.

Usínáček pro miminka je přítel do nepohody, protože ho má dítko všude sebou. V mnoha případech se může stát, že ho vláčí na všechny výlety kočárkem. Zkrátka a dobře si ho hlídá jako oko v hlavě. Nedej bože, kdyby se jeho muchláček někde ztratil.

Muchláček nabízí dítěti pozornost

Ať už si myslíte o plyšových usínáčcích cokoliv, musíte jim občas závidět. Vždyť s dítkem tráví většinu času a jsou v jeho bezprostřední blízkosti. Muchláčci jsou pro dítka důležití zejména v batolecím věku. Je pravda, že se můžete v mnoha případech naštvat, protože bez něj nedají ani ránu, a dokonce jsou pro děti plnohodnotným členem rodiny. Když už začnou vaši malí potomci vnímat, s jejich plyšovými hračkami přijde více starostí. Nejhorší je to při praní usínáčka v pračce. Asi se vás zeptají, jestli je otáčení sem a tam nebolí!

Místo ocucané pleny usínáček

Pokud pořídíte dítěti v miminkovském věku usínáček, velmi rychle si ho zamiluje. Bude s ním v každé chvilce, protože mu hračka nabídne pocit bezpečí a klidu. Jeho hebkost a jemnost přiroste batolátkům k srdci. Dnes můžete koupit plyšové muchláčky v různých tvarech, barvách, provedeních i cenových relacích. K nejpopulárnějším patří modely se zvířátky, jako jsou opičky, myšičky, králíčci, medvídci, jednorožci či slůňata. Roztomilost sama jsou například produkty dinosaura jako loutky, mazlící dečky s oslíkem, obláčkem či ježkem. Při nákupu plyšového mazlíčka dbejte na kvalitní provedení, hebkost a bezpečnost. Obloukem se vyhýbejte nevhodným hračkám z tržnice a pofidérních es-hopů.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články