Vychází vám vaše dny na letní dovolenou? Poradíme vám, jak je jednoduše oddálit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Menstruace behem dovolene
Zdroj: Shutterstock

Každá z nás to určitě někdy zažila. Letní dovolená už je za rohem, my balíme, těšíme se jak malé holky a najednou se podíváme do kalendáře a uvědomíme si, že už bohužel malé holky nejsme a že nás čekají naše dny. Co teď? Budeme chodit každou chvíli od vody na toalety? Ne. Jednoduše si svoje dny necháme na jindy.


I když bychom menstruaci nejraději vypustily úplně, bohužel to nejde, protože k našim životům zkrátka patří.

Jednou z možností, jak se jí pro dovolenou zbavit, je otěhotnět. Jenže to bychom pak nemohly pít, a celé all inclusive by přišlo vniveč. Nehledě na ten závazek na celých dalších osmnáct let.

Možností, jak si měsíčky oddálit, existuje víc, a to jak z rad od doktorů, tak z řad babských rad.

Při užívání antikoncepce

Pokud berete pravidelně antikoncepci, není nic jednoduššího, než si svoje dny díky práškům jednoduše posunout. Zkrátka až spotřebujete platíčko, nečekejte obvyklých sedm dní, než načnete nové.

Bez přestávky pokračujte v užívání prášků. Vaše tělo bude stále pod vlivem hormonů a krvácení se nedostaví. Jakmile se vrátíte z dovolené, vynechejte prášky na obvyklou dobu a pokračujte zase po sedmi dnech, během kterých budete krvácet.

Takhle si můžete menstruaci oddálit až o tři měsíce, ovšem neměla byste užít víc než tři platíčka bez pauzy.

Speciální prášky

Pokud hormonální antikoncepci neberete, nezoufejte. Stačí, když zajdete ke svému gynekologovi a požádáte ho o prášky na oddálení menstruace.

Tyto léky na předpis byste měla začít užívat tři dny před očekávaném začátku krvácení a brát byste je měla po celou dobu, co se menstruaci chcete vyhnout. Dva až čtyři dny po vysazení se měsíčky dostaví.

Příroda je mocnější než léky

Může se stát, že i přes užívání prášků se u vás lehké krvácení může objevit. Prášky nejsou vždy stoprocentní, ale za pokus to určitě stojí.

Pokud vám užívání hormonální antikoncepce nedělalo dobře, může se to samé stát i při užívání léků na oddálení menstruace. Může se dostavit lehká nevolnost, napětí v prsou nebo bolest hlavy. Tak pozor na to.

Co radí „babičky“

Celkem osvědčenou babskou radou je konzumace citrónu. Tři dny až týden před očekávanou menstruací vypijte denně šťávu z jednoho citrónu. Samozřejmě ji můžete naředit vodou a ochutit cukrem.

Někomu tato metoda zabrala, někomu ne. Je to individuální, ale i kdyby nezabrala úplně, může být pak krvácení alespoň slabší a kratší.

Podle odborníků je menší zlo menstruaci oddálit než chodit plavat s tamponem a riskovat tak infekci. Takže se toho vůbec nemusíte obávat.

Zdroj: Moje zdraví
Autor: Julie Bordášová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články