Staré silonky rozhodně nevyhazujte. Dají se využít mnoha způsoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dira v silonce
Zdroj: Shutterstock

Takové oko na punčoše dokáže pěkně potrápit. Spotřeba silonek je u některých žen enormní, ale pokud u vás ty použité letí hned do koše, přečtěte si rady, jak je v domácnosti ještě skvěle zužitkovat. Budete překvapené, jak vám mohou pomoci v domácnosti i v zahradě.

Pro tvořivé duše

Kreativci mohou silonky využít jako výplň plyšáků nebo s nimi můžete tvořit kostýmy pro děti. Až vás bude trápit, z čeho vytvořit ocas nebo čím vycpat břicho, nemusíte shánět vatu. Staré silonky bohatě poslouží.

Filtrační schopnost

Při malování starší barvou využijte silonky jako sítko, na kterém se zachytí nečistoty i hrudky, které by pak na stěně dělaly neplechu.

Stejné filtrační schopnosti silonek můžete zužitkovat i v květináčích. Zatímco přebytečná voda odteče, hlína zůstane tam, kde má, a nebude dělat nepořádek.

Stará silonová punčocha je dobrým pomocníkem při hledání drobných předmětů, jako jsou náušnice a jiné šperky. Stačí navléct silonku přes hubici vysavače a upevnit ji gumičkou. Díky silonce neskončí drobnost na dně vysavače, ale zůstane přichycená na punčoše. Samozřejmě pozor, abyste přes trubici nenavlékali zrovna tu děravou část, kvůli které silonku nenosíte.

V domácnosti i na zahradě

Ze silonky jednoduše vytvoříte sáček na česnek nebo cibuli do spíže. Nebo využijte silonky namísto sáčku na praní jemného prádla. Můžete do nich dávat i ponožky, které se vám pak v pračce nezatoulají, kam nemají.

Stejně tak vytvořené sítko poslouží na čaj nebo do omáček na koření. Než přijdou silonky do styku s potravinami, nezapomeňte je vydezinfikovat.

Na zahrádce může silonka posloužit pro přivázání popínavých rostlin nebo rajčat. Stonky se nepoškodí jako s klasickými plastovými svorkami a zůstanou na svém místě.

Propustnost a elasticita silonek se dá využít mnoha způsoby a byla by škoda je hned vyhodit. Zkuste některý z tipů a třeba budete překvapené, jak vám usnadní práci. Samozřejmě, většina z výše uvedeného se dá nějak nahradit, ale například pro sbírání či hledání těch drobných věcí je silonka na vysavač naprosto bezkonkurenční.

Autor: Naďa Brožová


Související články